Wizyjna Kontrola Jakości Produkcji VQC Industry - Solwit

VQC Industry - kontrola jakości produkcji

"Jeżeli czegoś nie możesz zmierzyć, nie możesz też tym zarządzać" - Peter Drucker

VQC Industry to pełna kontrola jakości wyrobów gotowych z analityką dostępną w czasie rzeczywistym.

Wybierz żeby:

 • ograniczyć marnotrawstwo wynikające z nadprodukcji
 • wywiązać się z zobowiązań kontraktowych
 • wcześnie wykrywać i reagować na problemy z jakością

Kontrola jakości produkcji z wykorzystaniem naszego systemu zastępuje pracowników fizycznych, oferując przy tym większą skuteczność,
która utrzymuje się niezmiennie na wysokim poziomie 24/7.

Jak to działa?

Całkowita (pełna) kontrola statystyczna i cyfrowe karty kontrolne dostępne z każdego miejsca

Skuteczniejsza alternatywa kontroli wzrokowej z wykorzystaniem głębokiego uczenia

Bieżące i okresowe raporty analityczne łączące wiele linii i wiele lokalizacji

Bezpieczeństwo Danych

Zbierane metryki szyfrowane są w trakcie przesyłu i w stanie spoczynku – jednocześnie
gwarantując ich dostępność dla osób uprawnionych. Stacje VQC zabezpieczane są według najnowszych standardów, wykorzystując np. sprzętowe procesory kryptograficzne.

Sztuczna Inteligencja na Krawędzi (Edge AI)

Obraz jest analizowany z użyciem układów dedykowanych dla sieci neuronowych – gwarantujących niski pobór mocy, brak konieczności chłodzenia i wysoką skuteczność. Głębokie sieci neuronowe umożliwiają implementację w przypadkach niedostępnych dla standardowych algorytmów Computer Vision i większą odporność na zmiany środowiskowe.

Izolacja OT

Stacja VQC z zastosowaną sztuczną inteligencją na krawędzi (Edge AI) standardowo stanowi zupełnie niezależne źródło danych analitycznych i nie wymaga integracji z warstwą OT, zapewniając najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla operacji przedsiębiorstwa. Na życzenie stacja udostępnia też sygnały przez Modbus RTU.

Minimalna Ingerencja w linię produkcyjną

System nie jest uciążliwy w instalacji oraz późniejszej eksploatacji i może być traktowany jako upgrade do już funkcjonującej linii. Wymaga standardowego zasilania i stałego połączenia z internetem – chmurą Google Cloud Platform.

Jak przebiega wdrożenie systemu?

wstępna analiza wykonalności

Analizujemy Twój proces produkcji, weryfikujemy obszary do poprawy lub optymalizacji, kalkulujemy Twoje oszczędności po wdrożeniu systemu.

studium opłacalności inwestycji

Otrzymujesz projekt, który wstępnie określa, jak wdrożenie systemu wpłynie na optymalizację Twojego procesu produkcyjnego.

Pełne studium wykonalności

Budujemy Proof of Concept – model sieci neuronowej dostosowany do specyfiki Twojego procesu i przeprowadzamy trening modelu na bazie próbnych testów jakości.

Instalacja stacji VQC

Instalujemy analityczną stację VQC oraz urządzenia przetwarzające dane. Montaż nie zakłóca procesu produkcyjnego i nie wpływa na estetykę pomieszczeń.

Wdrożenie i wsparcie

Wspieramy Cię podczas wdrożenia i eksploatacji rozwiązania.

Skalowanie

W razie potrzeby, możesz rozbudować rozwiązanie na kolejne linie produkcyjne i lokalizacje.

Przegląd możliwości

Dlaczego właśnie VQC Industry?

Działa 24/7

 • Wizyjna kontrola jakości dostarcza pełnych danych analitycznych o jakości wyrobów w ciągu 1-2 minut od każdej kolejnej inspekcji, analizując każdy wyrób, całkowicie likwidując błędy związane z analizą losowo wybieranych próbek.

Natychmiast sygnalizuje wady

 • System do kontroli jakości produkcji umożliwia natychmiastową reakcję i eliminację wadliwego wyrobu z procesu produkcyjnego lub usunięcie go z serii przeznaczonej do wysłania do klienta.

Skuteczny o każdej porze dnia

 • Nasz system nie bywa zmęczony, pracuje dzień i noc przez wszystkie dni w roku z tą samą skutecznością, wymagając  przy tym minimalnej obsługi.

Innowacja na drodze do Industry 4.0

 • Kontrola jakości na etapie produkcji z wykorzystaniem VQC umożliwia automatyzację końcowej fazy procesu produkcyjnego oraz implementację zautomatyzowanych rozwiązań w zakresie zwalniania braków wyrobów końcowych. Może stanowić też niezależne źródło danych analitycznych – odizolowane od warstwy OT.

Statystyczna kontrola procesów

 • Generowane cyfrowe karty kontrolne pozwalają wychwycić anomalie w procesie produkcyjnym,
 • Bieżące dane o brakach wspierają proces LEAN poprzez minimalizację nadprodukcji – jednego z 7 źródeł marnotrawstwa.

Zamów audyt procesu kontroli jakości pod kątem możliwości redukcji strat oraz wdrożenia zautomatyzowanego systemu weryfikacji produktów

Podczas 2-godzinnych warsztatów online, nasi eksperci przeanalizują sytuację związaną z efektywnością aktualnie używanych procedur i narzędzi kontroli jakości oraz zweryfikują możliwości optymalizacji przez wdrożenie rozwiązań bazujących na użyciu AI oraz ciągłej analizy jakości 24/7.

Otrzymasz analizę, która wskaże obszary możliwej optymalizacji oraz jej potencjalne efekty, zarówno jeśli chodzi o KPI produkcyjne jak i monetyzacyjne:

 • wartość redukcji strat,
 • zwrot z inwestycji,
 • optymalizacja kosztów personelu, itd.

Pokażemy, jak wdrożenie VQC Industry pozwoli na automatyczne gromadzenie danych w trybie ciągłym oraz jak tego typu dane można wykorzystać dalej, np. w formie analitycznych dashboardów.

Sprawdź inne nasze rozwiązania, które mogą Cię zainteresować!

Z nami, w IT możesz wszystko.