Jak wyposażyliśmy produkt codziennego użytku w rozwiązania IoT?

zaawansowane sterowanie
rozwiązanie z poziomu aplikacji mobilnych

integracja 
 z asystentami
głosowymi

innowacyjne 
rozwiązanie IoT

zaawansowane sterowanie
rozwiązanie z poziomu aplikacji mobilnych

integracja 
 z asystentami
głosowymi

innowacyjne 
rozwiązanie IoT

Najważniejsze informacje

Branża:

Produkcyjna

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Klient to firma produkcyjna dostarczająca na rynki europejskie m.in.: grzejniki pokojowe i łazienkowe,  grzałki elektryczne i akcesoria do systemów grzejnych. W 2018 roku firma postanowiła wzbogacić swoją ofertę o nowoczesną linię grzałek do grzejników profilowych oraz grzejników konwektorowych z modułem sterowania umożliwiającym zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu.

Wyzwanie

Produkty klienta nie były wystarczająco konkurencyjne na innowacyjnym rynku urządzeń typu smart.

Klient posiadał w ofercie produkty sterowane Bluetooth, jednak wymagały one dość dużego zaangażowania człowieka – zmiana ustawień wymagała obecności w pobliżu urządzenia. Klient chciał dać możliwość sterowania urządzeniami z każdego miejsca na świecie tak, żeby jego produkty były wystarczająco konkurencyjne na innowacyjnym rynku produktów smart.

Rozwiązanie

Oprogramowanie SMART, umożliwiające automatyczne regulowanie temperatury w pomieszczeniach.

Aby zwiększyć konkurencyjność, klient zdecydował się na stworzenie aplikacji i zautomatyzowanie kontroli temperatury w pomieszczeniach.

 

Produkty klienta miały za zadanie automatycznie dostosowywać poziom grzania do temperatury otoczenia. Wykorzystanie aplikacji miało również oszczędzać energię i czas oraz zapewnić użytkownikowi pełną kontrolę nad systemem ogrzewania z dowolnego miejsca na ziemi, poprzez domowy router.

 

Użytkownicy mieli mieć możliwość ustawienia temperatury zdalnie, przez aplikację mobilną oraz głosowo – przez rozwiązania tj. Amazon Alexa, Google Home, a także z wykorzystaniem usługi IFTTT. Konfiguracja urządzeń miała umożliwić redukcję kosztów ogrzewania bez negatywnego wpływu na komfort użytkowników.

 

Aplikacja oraz wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu komunikują się dziś przy użyciu technologii Wi-Fi oraz standardowego routera. Aplikacja umożliwia podział obiektu na niezależne strefy grzewcze i regulację temperatury w każdej z nich.

 

System zapewnia pełną kontrolę, automatyzację oraz oszczędność energii dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak:

  • tryb lokalizacji włączający ogrzewanie, gdy użytkownik zbliża się do domu,
  • programowanie harmonogramów tygodniowych,
  • opcja wyprzedzonego startu,
  • tryb urlopowy,
  • tryb suszarki,
  • kontrola rodzicielska,
  • statystyki temperatury, wilgotności oraz zużycia energii.

W skład systemu wchodzą urządzenia grzewcze (grzejniki elektryczne, głowice termostatyczne oraz grzałki elektryczne), a także czujniki temperatury i wilgotności oraz otwarcia okna.

Efekt

Zarządzany zdalnie system IoT do kontroli temperatury z możliwością analizy danych w czasie rzeczywistym.

Solwit dostarczył klientowi kompetencje samodzielnego, kompletnego zespołu inżynierskiego, który zaprojektował, stworzył, przetestował i zaimplementował technologie chmurowe z wykorzystaniem Google Cloud Platform.

 

Dane generowane przez urządzenia IoT są przechowywane i przetwarzane w chmurze. Na podstawie preferencji użytkowników oraz ich lokalizacji system dostosowuje optymalną temperaturę grzania w pomieszczeniach.

 

Do rozwiązania zaprojektowaliśmy portal użytkownika oraz aplikacje mobilne. System jest także zintegrowany z aplikacjami Amazon Alexa, Google Home i IFTTT.

Chcesz wyposażyć swój produkt w dedykowane rozwiązanie IoT? Poszukujesz podobnego systemu? Zaproponujemy odpowiednią technologię i zbudujemy prototyp Twojego urządzenia. Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach IoT.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW