Oprogramowanie wbudowane, od którego zależy ludzkie życie

oprogramowanie_medycyna

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Rozwój oprogramowania wbudowanego klasy safety-critical do pompy insulinowej.

Klient pracował nad wprowadzeniem na rynek nowej wersji pompy insulinowej – urządzenia, które jest stosowane do leczenia cukrzycy i ma za zadanie dozować insulinę w precyzyjnie odmierzonych dawkach. Ten produkt był już na rynku od pewnego czasu, jednak teraz przyszła pora na nowy model.

W przypadku urządzeń dla branży medycznej, kluczowe jest bezpieczeństwo i niezawodność działania. Nasz klient potrzebował więc partnera z dużym doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania wbudowanego (embedded), kóry potrafiłby także zaprojektować system typu safety-critical. Produkt medyczny musiał być też zgodny z klasą bezpieczeństwa C, opisaną w normie medycznej IEC 62304. Nie był to dla nas pierwszy taki projekt.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Kompletne i niezawodne oprogramowanie wbudowane.

Projekt wystartował w 2018 roku i trwał do 2019. Realizacją projektu zajmował się jeden z naszych wiodących programistów, ekspert ds. oprogramowania typu safety-critical. Do jego zadań należało m.in. wytwarzanie kodu, ale także praca o charakterze koncepcyjnym, tj. projektowanie rozwiązań oraz proponowanie technik i narzędzi do optymalizacji prac w projekcie.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Urządzenie medyczne zgodne z CLASS C - najwyższym poziomem bezpieczeństwa określonym w normie IEC 62304.

Nasz inżynier na stałe współpracował z zespołem projektowym klienta. Zastosowane metodologie pracy zapewniły dostarczenie produktu zgodnie z najwyższym stopniem bezpieczeństwa, według normy medycznej IEC 62304.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz