• polski
    • angielski
Oprogramowanie, od którego zależy ludzkie życie - Solwit | Software Development | Tests | Cloud Services

Oprogramowanie, od którego zależy ludzkie życie

skalowalny zespół na żądanie

oprogramowanie
krytyczne

produkt zgodny
z IEC 62304

Skalowalny zespół
na żądanie

Oprogramowanie krytyczne

Produkt zgodny
z IEC 62304

Najważniejsze informacje

Branża:

Informatyczna

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Nasz klient to firma z 19-letnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania dla biznesu. Z sukcesem zrealizowała setki projektów w zakresie automatyzacji, logistyki i procesów biznesowych.

Wyzwanie

Rozwój oprogramowania wbudowanego klasy safety-critical do pompy insulinowej.

Klient pracował nad wprowadzeniem na rynek nowej wersji pompy insulinowej – urządzenia, które jest stosowane do leczenia cukrzycy i ma za zadanie dozować insulinę w precyzyjnie odmierzonych dawkach. Ten produkt był już na rynku od pewnego czasu, jednak teraz przyszła pora na nowy model.


W przypadku urządzeń dla branży medycznej, kluczowe jest bezpieczeństwo i niezawodność działania. Nasz klient potrzebował więc partnera z dużym doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania wbudowanego (embedded), który potrafiłby także zaprojektować system typu safety-critical. Produkt medyczny musiał być też zgodny z klasą bezpieczeństwa C, opisaną w normie medycznej IEC 62304 Nie był to dla nas pierwszy taki projekt.


Doświadczenie w projektach najwyższej wymagalności bezpieczeństwa zbudowaliśmy m.in. projektując oprogramowanie krytyczne dla branży kolejowej. Jego zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo i logistykę tras pociągów na torach kolejowych. Ta realizacja skutecznie potwierdziła, że potrafimy tworzyć oprogramowanie, od którego zależy ludzkie życie. Ponadto zawsze tworzymy je z zachowaniem norm właściwych dla danej branży, a gdy projekt tego wymaga pomagamy w certyfikacji tego oprogramowania. Tak też właśnie było w przypadku współpracy z Voestalpine.

Rozwiązanie

Kompletne i niezawodne oprogramowanie wbudowane.

Projekt wystartował w 2018 roku i trwa do dziś. Realizacją projektu zajmuje się jeden z naszych wiodących programistów, ekspert ds. oprogramowania typu safety-critical. Do jego zadań należy m.in. wytwarzanie kodu, ale także praca o charakterze koncepcyjnym, tj. projektowanie rozwiązań oraz proponowanie technik i narzędzi do optymalizacji prac w projekcie.

Efekt

Urządzenie medyczne zgodne z CLASS C – najwyższym poziomem bezpieczeństwa określonym w normie IEC 62304.

Nasz inżynier na stałe współpracuje z zespołem projektowym klienta. Zastosowane metodologie pracy zapewniają dostarczanie produktu zgodnie z najwyższym stopniem bezpieczeństwa, według normy medycznej IEC 62304.

Technologie

Technologie

normy medyczne (IEC62304), języki C i C++, procesory STM32, sterowanie silnikami, obsługa czujników, ekran dotykowy

Narzędzia

Bitbucket, Jira, Git, Eclipse, IAR, Jenkins, Rhapsody Modeller, Googletest

Metodologie

Agile Scrum zmodyfikowany na potrzeby zgodności z normami medycznymi

Model rozliczeniowy

Time & Material

Team

1 developer embedded

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW