FAQ – Solwit

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Rekrutacja w czasie COVID-19

DO ODWOŁANIA WSZYSTKIE REKRUTACJE PROWADZIMY ZDALNIE.

Czy proces rekrutacji jest taki sam dla każdego stanowiska?

Tak, choć może się zdarzyć, że niektóre etapy pominiemy, np. jeśli wyślesz nam link do repozytorium, wtedy nie poprosimy o rozwiązanie zadania. Przede wszystkim jesteśmy elastyczni 😉

Podobają mi się dwa stanowiska. Czy powinienem odpowiadać na obie oferty?

Nie jest to konieczne. Jeśli Twoje umiejętności i doświadczenie są odpowiednie dla więcej niż jednego stanowiska, sami Cię o tym poinformujemy. Ostatecznie wybór pozostawimy oczywiście Tobie. Chcemy, żeby nasi współpracownicy dobrze czuli się w projekcie, w którym pracują.

Wasza oferta jest ciekawa, ale mieszkam w innym mieście. Czy mogę pracować zdalnie?

Tak! W czasie pandemii Covid-19 nauczyliśmy się pracować zdalnie i wychodzi nam to całkiem nieźle 😉 A dla tych, którzy chcą z nami pracować i przenoszą się z innego miasta, oferujemy wsparcie finansowe w postaci dodatku relokacyjnego.

Aplikowałem! Co dalej?

Cierpliwie poczekaj na kontakt z naszej strony. Odpowiadamy zawsze – niezależnie od decyzji. Staramy się nie zostawiać kandydatów w niepewności zbyt długo. W odpowiedzi dostaniesz od nas zaproszenie na spotkanie albo informację, że w tej chwili nie mamy stanowiska, które odpowiadałoby Twoim umiejętnościom. Twoje CV zostanie w naszej bazie, do której regularnie sięgamy.

Zostałem zaproszony na rozmowę. Ile będzie trwało spotkanie?

Przede wszystkim gratulacje! Na każdą rozmowę przeznaczamy 1,5 godziny – jeśli będzie potrzebne więcej czasu, poinformujemy Cię o tym. Jej ostateczny czas zależy od wielu czynników, w tym od Ciebie. Wszystkie spotkania, niezależnie od etapu, odbywają się online.

Co robić, jeśli coś mi wypadnie i nie mogę dołączyć do spotkania?

Poinformuj nas. Potwierdzając spotkanie, wysyłamy maila, w którym znajdziesz bezpośredni kontakt do osoby prowadzącej rozmowę.

Jakich pytań mogę się spodziewać?

Na pewno zapytamy Cię o to, co chciałbyś robić w Solwicie, a także o to, czego robić na pewno nie chcesz. Aby nie tracić czasu, podczas jednego spotkania porozmawiamy technicznie i „miękko”, żeby lepiej się poznać.

Czy warto przygotować się do spotkania w jakiś szczególny sposób?

Zawsze warto przygotować się do pytań sprawdzających Twoją wiedzę i umiejętności oraz praktyczne doświadczenie w postaci zrealizowanych projektów. Będzie nam bardzo miło, jeśli poczytasz o nas w Internecie, odwiedzisz naszego Facebooka, Instagram i obejrzysz filmiki na Youtube.

Kto będzie uczestniczył w rozmowie?

W spotkaniu wezmą udział: członek zespołu HR oraz manager zespołu, do którego potrzebujemy wsparcia. Zdarza się, że na rozmowę zapraszamy też doświadczonego inżyniera, którego zadaniem jest sprawdzenie umiejętności technicznych.

Czy spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim?

Nie, podczas rozmów rekrutacyjnych mówimy po polsku. Jeśli stanowisko wymaga używania języka angielskiego w codziennej pracy, sprawdzamy jego poziom.

Czy podczas spotkania poznam widełki płacowe dla stanowiska na które aplikuję?

Kompletną ofertę przedstawiamy kandydatom, którym proponujemy współpracę. Spodziewaj się jednak pytania o Twoje oczekiwania.

Kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi?

Staramy się odpowiadać jak najszybciej. Z reguły w ciągu dwóch tygodni kandydaci otrzymują informację zwrotną.

Co robić, jeśli odpowiedź nie przychodzi?

Zdarza się, że nie możemy udzielić informacji w ciągu dwóch tygodni. Jeśli tak się stanie w Twoim przypadku, napisz do nas i przypomnij się. Odpowiemy na pewno.

Kogo szukamy

C# Developer

Data wygaśnięcia oferty:
31.01.2022

Sprawdź szczegóły

Technical Writer

Data wygaśnięcia oferty:
31.01.2022

Sprawdź szczegóły

Programista Frontend (React.js)

Data wygaśnięcia oferty:
31.01.2022

Sprawdź szczegóły

Tester Oprogramowania WEB

Data wygaśnięcia oferty:
31.01.2022

Sprawdź szczegóły

Specjalista ds. Rekrutacji IT​

Data wygaśnięcia oferty:
31.01.2022

Sprawdź szczegóły

Test Developer Python

Data wygaśnięcia oferty:
31.01.2022

Sprawdź szczegóły

#SOLWITTEAM

By dowiedzieć się więcej o tym, jak się u nas pracuje, sprawdź nasze profile w mediach społecznościowych!