Odpowiedzialność Społeczna Solwitu

Obszar:

Społeczność lokalna

Działamy z przekonaniem, że tylko zrównoważony ekosystem biznesowy daje szansę na rozwój. Wspieramy nasze otoczenie biznesowe oraz społeczność lokalną, dzieląc się nie tylko dobrami materialnymi, ale także czasem, wiedzą i kompetencjami.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Zapotrzebowanie na wiedzę informatyczną wciąż rośnie, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Informatyka to jedna z tych dziedzin, w których kształcenie ma charakter ustawiczny. Rozwijające i szybko zmieniające się technologie wymagają stałego trzymania „ręki na pulsie” i uczenia się na bieżąco. Wykłady i warsztaty prowadzone przez doświadczonych praktyków mają szczególnie wysoką wartość. Dzielenie się posiadaną przez nas wiedzą i zdobytym doświadczeniem traktujemy jako przywilej, ale także zobowiązanie wobec dynamicznie rozwijającej się gospodarki lokalnej, opartej o zaawansowane technologie. Z równym przekonaniem wspieramy wydarzenia, które wspierają przepływ wiedzy i rozwój specjalistów IT.

Pomagamy potrzebującym

Pomoc tym, którym wiedzie się gorzej, wynika z nie tylko z kultury firmy, ale przede wszystkim z wyjątkowych, otwartych serc naszych pracowników. Solwitowe śniadania charytatywne to już nasza biurowa tradycja – podczas śniadań dzielimy się samodzielnie przygotowanymi smakołykami i jednocześnie zbieramy środki dla potrzebujących osób i organizacji. Zebrane w ten sposób pieniądze przekazujemy m.in. Fundacji Hospicyjnej, Fundacji Dom na Skraju oraz beneficjentom portalu Kawałek Nieba. Po wybuchu pandemii Covid-19, w tym najtrudniejszym momencie epidemii, kiedy ceny rosły, a magazyny ze sprzętem medycznym opustoszały, udało nam się bez zbędnych formalności, w bardzo krótkim czasie dostarczyć do UCK termometry bezdotykowe, przyłbice ochronne a nawet ekspresy do kawy. Z dużą radością zaangażowaliśmy się w projekt firmy  General Systems & Software (Poland) Ltd, w ramach którego przygotowaliśmy oprogramowanie do aplikacji ułatwiającej przewidywanie i identyfikację ognisk koronawirusa.

Kontakt w tematach związanych z obszarem CSR