Security Champion - Solwit | Software Development | Tests | Cloud Services

Security Champion

Najważniejsze informacje

Miejsce pracy:

Gdańsk/praca zdalna

Czas pracy

pełen etat

Data wygaśnięcia oferty

31.05.2021

Do projektu dla światowego dostawcy rozwiązań cyfrowej edukacji poszukujemy eksperta ds. bezpieczeństwa aplikacji – Security Championa.

Solwit tworzy środowisko e-learningowe oparte na rozwiązaniach chmurowych, które umożliwiają adaptacyjne uczenie się, analizy w czasie rzeczywistym oraz nieograniczoną skalowalność.

Dołącz do nas!

WYMAGANIA

  • minimum 3 letnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa aplikacji
  • bardzo dobra znajomość obowiązujących norm, standardów i dobrych praktyk w obszarze bezpieczeństwa (np. OWASP, NIST Cybersecurity Framework)
  • doświadczenie w projektowaniu aplikacji z uwzględnieniem ich bezpieczeństwa (security by design)
  • umiejętności programistyczne umożliwiające automatyzacje konfiguracji i zarządzania ustawieniami bezpieczeństwa oraz analizę zdarzeń
  • umiejętność wypracowania i udokumentowania polityki/zasady wytwarzania oprogramowania               z uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa aplikacji
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie

mile widziane

  • praktyczna znajomość zagadnień bezpieczeństwa chmury publicznej i doświadczenie                              w zabezpieczaniu środowisk chmurowych
  • doświadczenie z narzędziami do skanowania podatności i dostarczania rekomendacji naprawczych
  • doświadczenie w testach bezpieczeństwa aplikacji webowych
  • certyfikaty branżowe potwierdzające wiedzę z zakresu bezpieczeństwa IT (Cloud Security Aliance, CIS, CISSP, CEH, OSCP, CISA, CISM, CIA itp.)

OBOWIĄZKI

  • analiza procesu deweloperskiego i wprowadzenie zmian „security by design”
  • wsparcie we wprowadzeniu narzędzi analizy statycznej pod względem bezpieczeństwa
  • analiza nowych funkcjonalności systemu pod kątem security  (gdzie są problemy, dlaczego, jak je naprawić)
  • przeprowadzanie cyklicznych audytów z wewnątrz / zewnątrz i wsparcie w naprawianiu bugów
  • opracowanie bezpiecznego procesu wdrożeniowego systemu, aby zminimalizować ryzyka
  • śledzenie wszystkich zmian bezpieczeństwa w projekcie np. aktualizacja technologii
  • doszkalanie się i podnoszenie swoich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa aplikacji i systemów
  • audyt dostępów w środowisku chmurowym i wykorzystywanych usługach

Dołącz klauzulę

Na podstawie art. 7 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. (RODO) oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest Solwit Spółka Akcyjna, moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury rekrutacji. Wyrażam nadto zgodę na przetwarzanie ww. danych osobowych zgodnie z klauzulą informacyjną podaną przez Solwit S.A. w trakcie procesu rekrutacji, a także w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie.

Rekrutacja w czasie Covid-19

Do odwołania wszystkie rekrutacje prowadzimy online. Sprawdź, jak one przebiegają.

Masz pytania odnośnie rekrutacji lub pracy w Solwit S.A.?

Zajrzyj do naszego FAQ gdzie znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań!

Sprawdź inne nasze oferty pracy

Masz inne pytania?

Skontaktuj się z nami
rekrutacja@solwit.com