Zarząd SOLWIT, jest upoważniony do reprezentowania organizacji, podejmowania decyzji o celach i środkach przetwarzania danych w organizacji. Zarząd zapewnia zgodność przetwarzania danych w organizacji z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, a w szczególności przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Zarząd SOLWIT wyraża wolę ciągłego dostosowywania procesu zarządzania, przetwarzania informacji i jakości świadczonych usług do poziomu wyznaczanego przez uznane normy i standardy, takie jak: PN-ISO/IEC 27001:2017-06, PN-ISO/IEC 27002:2017-06, PN-ISO/IEC 27005:2014-01, PN-ISO 31000:2018.
Mając na celu stworzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji – gwarantującego ochronę przetwarzanych przez SOLWIT danych i bezpieczeństwo informacji istotnych z punktu widzenia realizacji celów strategicznych firmy oraz informacji, które wymagają ochrony z innych względów – Zarząd SOLWIT wprowadza Politykę Bezpieczeństwa Informacji, jako podstawę tworzenia i doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zbiór generalnych zasad postępowania wszystkich pracowników SOLWIT w tym zakresie. Jednocześnie Zarząd SOLWIT deklaruje stosowanie niniejszych zasad w stosunku do stron trzecich.
Informacjami Poufnymi Solwit są wszystkie dane odnoszące się do firmy Solwit oraz wszystkie dane Klientów i Partnerów Solwit, będących w posiadaniu Solwit z tytułu realizowanych projektów lub współpracy, które zostały oznaczone jako poufne. Jako dane podlegające szczególnej ochronie, rozumie się:
Bezpieczeństwo informacji w firmie Solwit dotyczy:
• poufności informacji (uniemożliwienie dostępu do danych osobom trzecim),
• integralności informacji (uniknięcie nieautoryzowanych zmian w danych),
• dostępności informacji (zapewnienie dostępu do danych, w każdym momencie żądanym przez użytkownika),
• rozliczalności operacji wykonywanych na informacjach (zapewnienie przechowywania pełnej historii dostępu do danych, wraz z informacją kto taki dostęp uzyskał).
Zarząd Firmy Solwit stosuje adekwatne do sytuacji środki aby zapewnić bezpieczeństwo informacji w Firmie. Dodatkowo na rzecz polityki bezpieczeństwa zdefiniowano takie pojęcia jak:
• naruszenie bezpieczeństwa,
• weryfikacja przestrzegania polityki bezpieczeństwa,
• monitoring bezpieczeństwa,
• dokumentowanie bezpieczeństwa.
Ze względu na charakter firmy, w Solwit szczególny nacisk położony został na poufność danych w systemach komputerowych i informatycznych. W Polityce Bezpieczeństwa Informacji określone są zasady postępowania z danymi w tych systemach oraz zady dostępu do tych danych. Poniżej zaprezentowano wyjątki tego dotyczące:
Dostęp do danych poufnych (udany lub nieudany) na serwerach jest odnotowywany.
Jeśli stacja PC jest komputerem przenośnym (laptopem), to musi ona być dodatkowo zabezpieczona (np. z wykorzystaniem szyfrowania dysku twardego – FDE). Dostęp do danych poufnych z zewnątrz firmy odbywa się z wykorzystaniem kanału szyfrowanego (np. VPN, dostęp do e-mail poprzez protokół szyfrowany).
Firma Solwit dba o cykliczną edukację pracowników (etatowych i kontraktorów) w zakresie bezpieczeństwa informacji, w szczególności:
Cyklicznie weryfikowany jest poziom zabezpieczeń oraz wiedzy Pracowników na temat Polityki bezpieczeństwa.
Wewnętrzny System Kontroli (WSK) określa zasady postępowania z towarami strategicznymi, w obrocie międzynarodowym. Regulamin WSK definiuje procedury postępowania z towarami strategicznymi spełniającymi wymogi międzynarodowych i krajowych regulacji prawnych oraz zapewnienia prawidłowego nadzoru nad towarami wymagającymi szczególnej opieki. Dotyczy to towarów HVI (High Value Inventory) tj. sprzętu i oprogramowania, które ze względu na nowatorskie rozwiązania i zawartą myśl techniczną stanowią wysoką wartość.
Wewnętrzny System Kontroli Solwit zgodny jest z nastepujacymi przepisami i regulacjami krajowymi i miedzynarodowymi