O nas

Tworzymy i testujemy rozwiązania informatyczne
oraz świadczymy usługi związane z oprogramowaniem
dla Klientów różnych branż.

Solwit powstał w 2011 roku, ale nasi założyciele zdobywali doświadczenie przez 25 lat, zarządzając globalnymi i polskimi firmami z branży informatycznej.

Odpowiedzialnie budujemy społeczność Solwitu, w przekonaniu, że wytwarzana w takiej kulturze technologia może zmienić na korzyść świat i życie, biznes i globalną ekonomię.

Nasze doświadczenie budujemy realizując usługi dla globalnych klientów korporacyjnych oraz dla polskich innowacyjnych firm.

Wśród naszych klientów znajdują się:

  • najwięksi na świecie producenci układów scalonych i platform komputerowych,
  • globalni producenci rozwiązań technologicznych dla branży transportowej,
  • globalni producenci infrastruktury telekomunikacyjnej,
  • producenci rozwiązań dla cyfrowej edukacji,
  • przedsiębiorstwa branży gospodarki odpadami oraz ich dostawcy rozwiązań technologicznych,
  • firmy świadczące usługi w terenie a także usługi finansowe.

Zespół

Nasz zespół to największa wartość firmy, a jego kompetencje to źródło przewagi konkurencyjnej Solwitu. Zapewniamy naszym pracownikom warunki pracy, które wspierają ich rozwój i umożliwiają realizację zawodową.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Solwitu?

Sprawdź aktualności i bądź na bieżąco!

Certyfikaty

Certyfikat potwierdzający skuteczne wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania, zgodnie z wymaganiami ISO 22301:2012.

Certyfikat potwierdzającej skuteczne wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, opartym na normie ISO/IEC 27001:2013.

Zarząd Solwit S.A.

Leszek
Pankiewicz

Prezes Zarządu

Absolwent wydziału ETI Politechniki Gdańskiej. Od kilkunastu lat uczestniczy w rozwoju projektów inwestycyjnych, w obszarze badań i rozwoju technologii informatycznych, realizowanych w Polsce przez czołowe, globalne firmy technologiczne.

MACIEJ
PUCHALSKI

Wiceprezes Zarządu

Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Założyciel kancelarii LegalOps w Gdańsku.

Edit Content

ZBIGNIEW JAŚ

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Przewodniczący Rady Nadzorczej
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego; radca prawny od 1988 roku.

Członek rad nadzorczych w spółkach kapitałowych; Wiceprezes Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Gdyni przy Krajowej Izbie Gospodarki Morskiej; członek Rady KIGM.

Jako radca prawny, uczestniczy w wielu wiodących projektach inwestycyjnych, przekształceniach kapitałowych, w procesach sądowych w kraju i za granicą; bazując na doświadczeniu nabytym podczas pracy w kancelariach w Polsce i za granicą kontynuuje specjalizację w ramach prawa międzynarodowego i unijnego – prawa handlowego, cywilnego polskiego oraz międzynarodowego; prawa IT; międzynarodowego obrotu portowo-morskiego; kontraktów międzynarodowych; obsługi podmiotów polskich oraz zagranicznych.

WIĘCEJ >

SERGIUSZ GNIADECKI

Inwestor

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej (1989).

Założyciel przedsiębiorstwa budowlanego Allcon (1990), a następnie jeden z trzech współwłaścicieli spółek grupy Allcon.

W latach 1993 – 1994 Prezydent Gdańskiej Izby Gospodarczej (organizator Europartenariatu 1994 w Gdańsku).

Konsultant wielu projektów gospodarczych, m.in. jako członek rad gospodarczych Politechniki Gdańskiej i Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.
Panelista wielu konferencji poświęconych rynkowi nieruchomości.

WIĘCEJ >

WALDEMAR KUCHARSKI

Członek Rady Nadzorczej

Współzałożyciel i były prezes zarządu Young Digital Planet SA.

Obecnie członek zarządu spółki edukacyjnej Learnetic SA. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej (Katedra Inżynierii Dźwięku). Jeszcze w trakcie studiów projektował instrumenty klawiszowe dla Zakładów Radiowych ELTRA z Bydgoszczy. W roku 1990 Waldemar Kucharski wraz z pozostałymi założycielami spółki Learnetic: Piotrem Mrozem, Arturem Dyro i Jackiem Kotarskim ukończyli studia na Politechnice Gdańskiej i założyli własną firmę – Young Digital Poland Laboratorium Inżynierii Dźwięku.

WIĘCEJ >

PARTNERSTWA

Google Cloud Partner

Microsoft Silver Partner

Amazon Web Services Partner

ISTQB Platinum Partner

Microchip Authorized Design Partner

Zapoznaj się z naszą ofertą!