Rozwiązania IoT dla biznesu – Solwit

Rozwiązania IoT

Tworzymy i rozwijamy rozwiązania IoT dla świata motoryzacji, służby zdrowia, przemysłu i życia codziennego. Skalowalne, cyberbezpieczne i dopasowane do potrzeb Twoich klientów.

38,6 mld

liczba urządzeń podłączonych do Internetu Rzeczy (IoT) na całym świecie do 2025 roku (Statista)

Podłącz swoje urządzenia IoT do sieci, konfiguruj je i zarządzaj nimi zdalnie, trzymaj dane w chmurze, analizuj i podejmuj decyzje na bazie przejrzystych raportów.

Zbuduj z nami swój produkt IoT

Hardware

Dobierzemy najlepiej dopasowane elementy aktywne, sensory czy systemy zasilania. Czujniki (zasilane bateryjne) i sterowniki elementów wykonawczych oraz koncentratory zbierające i wysyłające informacje do chmury.

We współpracy z naszym wieloletnim partnerem dostarczymy nie tylko zaawansowany projekt, ale również małoseryjne prototypy urządzeń IoT. Wspieramy przy określeniu norm i standardów, które powinno spełnić Twoje urządzenie. Dysponujemy własnym laboratorium i zespołem specjalistów, co pozwala na bezpieczną i efektywną pracę z prototypami urządzeń.

Oprogramowanie wbudowane Internetu Rzeczy

Tworzymy dedykowane oprogramowanie na urządzenia IoT i koncentratory (gateway). W zależności od wymagań na moc obliczeniową, dostępną energię czy obecność konkretnych peryferiów bazujemy na uC i SoC z firm: Michrochip, STMicroelectronic, Espressif czy Nordic Semiconductor. W zależności od wymienionych wyżej wymagań opieramy się na Linux Yocto, FreeRTOS, ThreadX lub bare-metal.

Systemy safety-critical

Zarówno w samochodach, w branży kolejowej, jak i w urządzeniach medycznych niezawodność jest kluczowa. Tworzymy systemy o najwyższym stopniu bezpieczeństwa: Safety Integrity Level (SIL4) lub ASIL spełniające m.in. normy: ISO 26262, ISO 21434, EN 50128, EN 50129, EN 50126, EN 50159.

Aplikacje mobilne i webowe

Kompletny zespół front i backend developerów z doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania zakoduje przyjazny i intuicyjny interfejs dla użytkownika oraz w pełni funkcjonalną aplikację do zarządzania zarówno zgromadzonymi danymi jak i samym urządzeniem.

Rozwiązania chmurowe

Dane generowane przez Twoje urządzenie IoT będą przechowywane, przetwarzane, analizowane i monitorowane w chmurze. Konfigurujemy, wdrażamy i utrzymujemy architekturę chmur publicznych głównych dostawców: Google Cloud Platform, Amazon Web Services i Microsoft Azure. Dzięki skalowalności usług chmurowych masz możliwość wykonywania nieograniczonej liczby operacji na danych, które pozyskasz ze swoich urządzeń. W tworzonych rozwiązaniach wykorzystujemy najnowsze technologie, jak sztuczna inteligencja na krawędzi (AI/ML on edge) czy zbieranie energii (energy harvesting).

Cyberbezpieczeństwo

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku IoT oraz gwałtownie rosnącą liczbą ataków hackerskich rośnie znaczenie cyberbezpieczeństwa nowo wprowadzanych rozwiązań. Testy penetracyjne przeprowadzone na koniec projektu nie wystarczą. Jeśli Twój produkt ma być bardziej odporny na ataki, musi być od początku projektowany z myślą o bezpieczeństwie. Zaufaj partnerowi, który implementował proces bezpiecznego wytwarzania oprogramowania dla branży motoryzacyjnej.

Współtworzyliśmy projekty:

Testowanie oprogramowania IoT

Jeśli posiadasz system, który powstał z myślą o obsłudze Twojego urządzenia IoT oddaj go w ręce naszych inżynierów, którzy przeprowadzą gruntowne testy Twoich urządzeń oraz oprogramowania. Zarówno pod kątem funkcjonalnym jak i odporności na ataki hakerów.

Testowanie urządzeń

 • pobór prądu
  – podczas pracy
  – w spoczynku
  – podczas dedykowanych scenariuszy
 • bezpieczeństwo
  – fuzz testy
  – testy penetracyjne
 • wydajność
  – prędkość transmisji
  – ilość obsługiwanych podmodułów/podsystemów
  – skalowalność systemu

Testowanie oprogramowania (firmware)

 • testy funkcjonalne
 • testy wydajnościowe
 • testy niezawodności

Testy End-to-End

 • aplikacja – urządzenie (komunikacja, bluetooth)
 • serwer – urządzenie (cały przepływ informacji w sieci)

Testy typu HIL (Hardware in the Loop)

Dedykowane testy do treści audio, umożliwiają szybkie i dokładne testowanie wbudowanego oprogramowania na tym samym sprzęcie, z którego będą korzystać użytkownicy końcowi.

HIL jest przeznaczony do dowolnego sprzętu obsługiwanego dźwiękiem lub dowolnego rodzaju treści audio. Testuje sieci neuronowe przetwarzania dźwięku na 3 różnych wejściach audio z automatycznym raportowaniem.

Skuteczna analityka danych

Duże ilości danych wymagają dobrze skonfigurowanej analityki. Dzięki przejrzystym dashboardom zwizualizujesz trendy i będziesz szybciej podejmować decyzje biznesowe na podstawie danych pozyskiwanych w czasie rzeczywistym.

Edwin Dudziak, CEO, Solwena S.A.

System Percee stworzony przez zespół Solwitu jest dziś wdrożony w 25 budynkach użyteczności publicznej. Pozwala na zdalne sterowanie temperaturą wewnątrz, wentylacją i klimatyzacją. Zespół inżynierów był odpowiedzialny za stworzenie i przetestowanie oprogramowania oraz dobór komponentów IoT. Solwit do dziś wspiera nas w rozwoju i utrzymaniu systemu. Każde zgłoszenie zmiany (change request) realizowane jest w terminie i najwyższą oczekiwaną jakością.

Rozwiązania IoT dla biznesu

 • technologie dla służby zdrowia i pacjentów
 • rozwiązania dla przemysłu
 • systemy wbudowane w motoryzacji
 • oprogramowanie dla produktów typu smart

Dlaczego Solwit?

ekspercka wiedza techniczna
zwinne zarządzanie
skalowalne rozwiązanie
Twoja własność intelektualna jest bezpieczna
indywidualny dobór technologii
możliwość certyfikacji produktu

Chcesz zbudować znami swój produkt IoT? Skontaktuj się z nami!