Dedykowane oprogramowanie
na zamówienie

Aplikacje mobilne i internetowe dla firm.

Porozmawiajmy o Twoim pomyśle!

Poznaj historie projektów zrealizowanych z sukcesem dla naszych klientów. Twój projekt może być jednym z nich!

Portfolio projektów

Terapia niewydolności serca

Współpracowaliśmy przy inteligentnym rozwiązaniu do sterowania rozrusznikiem serca, które miało optymalizować terapię resynchronizującą serce (CRT) podczas leczenia niewydolności z wykorzystaniem nowatorskiego pomiaru biomarkerów. Opatentowana technologia klienta pozwala zidentyfikować podłoże dyssynchronicznej niewydolności serca w celu zastosowania optymalnego dla pacjenta leczenia.

Aplikacja rozpoznaje pacjentów po biomarkerze, który dostarcza informacji diagnostycznych, profilaktycznych i prognostycznych. Dzięki temu lekarz może zebrać wszystkich pacjentów, dla których dany sposób leczenia będzie korzystny i przekazać zalecenia. Ta przełomowa metoda może sprawdzić się u pacjentów z niewydolnością serca czy migotaniem przedsionków, którzy korzystają z rozrusznika.

Nasza rola
Rozwój automatycznych testów jednostkowych, integracyjnych i regresyjnych przy użyciu frameworka testowego Catch2 C++ oraz testów UI przy użyciu platformy testowej Squish.
Zwiększenie poziomu pokrycia testów kodu z 15% do 90% mierzonych przy użyciu Bullseye, Gcovr i VectorCAST.
Refaktoryzacja kodu i poprawa jego jakości.

Technologie: C++, Qt i aplikacja OpenSceneGraph

Aplikacja internetowa do zarządzania pracą przemysłowych drukarek 3D

Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy w pełni funkcjonalną aplikację webową do przygotowywania i parametryzowania zadań wysyłanych do drukarek 3D oraz do zarządzania tymi drukarkami w sieci lokalnej. Aplikacja jest w pełni kompatybilna z oprogramowaniem wbudowanym drukarki.

Zarekomendowaliśmy optymalne technologie w zakresie istniejących i przyszłych systemów oraz aplikacji, które klient nadal wykorzystuje w codziennej pracy. Klient ma dziś aplikację do zarządzania drukarkami 3D i bez opóźnień wprowadził ją na rynek, zyskując tym samym przewagę konkurencyjną na rynku dostawców drukarek 3D. Zespół klienta brał aktywny udział w regularnych spotkaniach zespołu projektowego, a wszystkie zmiany były wdrażane na bieżąco.

Aplikacja mobilna do obsługi roweru elektrycznego

Zaprojektowana i wytworzona przez nas aplikacja mobilna służy zarządzania inteligentnym rowerem elektrycznym. Można w niej tworzyć profile wspomagania jazdy w zależności od wieku i doświadczenia kierującego. Użytkownik roweru wybiera profil jazdy, a aplikacja steruje silnikiem elektrycznym w rowerze.

Aplikacja:

 • gromadzi dane o pokonanym dystansie i stanie naładowania baterii w rowerze,
 • ma możliwość powiadomienia o próbie kradzieży lub wywrócenia,
 • poinformowania o konieczności wizyty w serwisie,
 • wyznaczania tras oraz nawigowania do celu.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android, a skonfigurowane przez nas narzędzia Google (BI Engine oraz Data Studio) pozwalają generować raporty dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Komunikacja aplikacji z silnikiem roweru odbywa się z wykorzystaniem BLE (Bluetooth Low Energy), co zapewnia oszczędny pobór energii urządzenia mobilnego. Rower może zostać dodany do aplikacji poprzez skan kodu NFC lub kodu QR przez urządzenie mobilne.

Platforma internetowa ułatwiająca wyszukiwanie i pozyskiwanie roślin

SquareRoot to norweski startup, który za cel stawia sobie zwiększenie dostępności terenów zielonych w przestrzeni miejskiej. Jednym ze sposobów są ogrody na dachach, które łagodzą zmiany klimatyczne i wspierają bioróżnorodność. SquareRoot chce łączyć architektów krajobrazu, żeby dzielić się wiedzą i dobrymi praktykami w zakresie tworzenia zielonych miejsc na mapach miast.

Żeby realizować ten cel stworzyliśmy cyfrową platformę – aplikację internetową, która ułatwia architektom wyszukiwanie i pozyskiwanie roślin, odpowiednich do miejsc, w których miałyby zostać posadzone.

Klientowi zależało na szybkim rozpoczęciu prac nad projektem, elastycznym podejściu ze strony partnera technologicznego i pełnej przejrzystości w pracy nad projektem. Zaprosiliśmy klienta do codziennych spotkań z zespołem programistów. Daliśmy również dostęp do wszystkich informacji dotyczących prac i postępów w projekcie. Zadanie zrealizowaliśmy na czas, w ramach ustalonego budżetu.

Technologie: Angular, .NET, AWS

Umów się na bezpłatną konsultację z zespołem ekspertów i opowiedz o swoim pomyśle na aplikację.

Pilot do zdalnego sterowania telefonem

Stworzyliśmy urządzenie IoT do zdalnej kontroli smartfona w czasie rzeczywistym.

 • zaprojektowaliśmy architekturę infromatyczną całego rozwiązania,
 • dostarczyliśmy hardware i firmware do prototypu (Proof of Concept),
 • przeprowadziliśmy działania badawczo-rozwojowe (R&D) w zakresie ultraniskiego zużycia energii dla całego rozwiązania, w tym optymalizacji połączenia pomiędzy urządzeniem a smartfonem, z punktu widzenia zużycia energii i użyteczności, optymalizacji zużycia energii przez mikrokontroler i inne elementy systemu wbudowanego,
  wykonaliśmy testy kodu,
 • funkcjonalności i zużycia energii urządzenia,
 • w przyszłości urządzenie będzie wyposażone o funkcje pozyskiwanie energii z otoczenia (energy harvesting), które zarekomendowaliśmy.

Aplikacja dla fizjoterapeutów

Aplikacja jest wykorzystywana w poradni rehabilitacyjnej. Monitoruje zmiany w postawie ciała pacjenta, w trakcie i po terapii. Głównym celem aplikacji jest odzwierciedlenie postawy i zakresu ruchu pacjenta przed zastosowaniem leczenia, a następnie monitorowanie zmian w trakcie i po terapii. Jest to narzędzie diagnostyczne, którego używają terapeuci, aby znaleźć związek między objawem a przyczyną problemu zdrowotnego.

e-Kurier - aplikacja dla szpitalnego magazynu

Stworzony przez nas system informatyczny stanowi znaczące usprawnienie procesów logistycznych w szpitalu. Z poziomu użytkownika, aplikacja e-Kurier daje możliwość:
 • tworzenia nowych zleceń,
 • śledzenia statusów.
 • dostępu do statystyk,
 • odbierania oraz potwierdzania dostarczenia przez kuriera,
 • skanowania identyfikatorów pracowników i uwierzytelniania za pomocą LDAP,
 • drukowania etykiet kreskowych do oznaczenia przesyłek,
 • bezbłędnie ustalenie prawdopodobnego miejsca zagubienia przesyłki.

Inteligentne okulary pływackie – audyt i refaktoring kodu oraz testy oprogramowania wbudowanego (embedded)

Amerykański startup opracował innowacyjny koncept okularów pływackich, zasługujących na miano smart gogli pływackich, ze względu na zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Ze względu na zbilżający się terminy wdrożenia produktu na rynek, klient potrzebował wsparcia ekspertów od systemów embedded z wiedzą testerską, developerską (programowanie aplikacji mobilnych), UX i back-end.

Solwit wykonał kompleksową usługę, obejmującą:

 • audyt i refaktoring kodu oraz stworzenie nowych funkcjonalności,
 • dokumentację głównych funkcjonalności wraz z podstawowymi diagramami UML,
 • wprowadzenie frameworku do unit testów (UT),
 • skrypty w języku Python w celu analizy wyników i plików wsadowych do testów, po stronie PC/Serwer,
 • przebudowę kilku modułów i interfejsów w firmware (język C), w celu prawidłowego przeprowadzenia testów rozwiązania w produkcie.

W efekcie usystematyzowaliśmy prace deweloperskie nad firmware oraz stworzyliśmy procesy przyspieszające testy oprogramowania. Audyt wykazał braki w wybranych miejscach firmware i procesie jego tworzenia. Dzięki temu klient uzyskał dokładne informacje na temat koniecznych zmian, co znacząco wpłynęło na przyspieszenie prac nad wdrożeniem produktu na rynek.

Prototyp interaktywnej zabawki dla dzieci i MVP aplikacji mobilnej

Nasz klient poszukiwał partnera do stworzenia pierwszej na świecie  interaktywnej zabawki dla dzieci, która miała pełnić rolę towarzysza dla najmłodszych, jednocześnie bawiąc i ucząc zdrowych nawyków ze wsparciem sztucznej inteligencji (AI).

W związku z tym, że miał to być produkt innowacyjny, klient chciał w pierwszej kolejności zrealizować MVP (minimum viable product), żeby móc podejmować uzasadnione biznesowo decyzje dotyczące kierunku rozwoju produktu i sprzedaży na amerykańskim rynku. 

Po 3 miesiącach współpracy dostarczyliśmy system do inicjalnej konfiguracji i parowania cyfrowej niani z aplikacją mobilną przez Bluetooth (BT) i BLE. Przeprowadziliśmy również wstępną analizę bezpieczeństwa oraz przedstawiliśmy propozycje zabezpieczeń dla systemu wbudowanego.

Zabawka została wyposażona w dostarczone przez naszych inżynierów oprogramowanie w języku C i skryptach shellowych, działających w systemie wbudowanym. Dzięki temu można było już realizować parowanie zabawki z telefonem rodzica w bezpieczny sposób, minimalizując ryzyko cyberataku i przejęcia kontroli nad zabawką przez niepowołane osoby. Klient otrzymał również kompletny plan testów naszej części rozwiązania.

Jeśli posiadasz pełną specyfikację aplikacji ofertę otrzymasz nawet w 24h.

Jak pracujemy?

Edwin Dudziak, CEO, Solwena S.A.​
System Percee stworzony przez zespół Solwitu jest dziś wdrożony w 25 budynkach użyteczności publicznej. Pozwala na zdalne sterowanie temperaturą wewnątrz, wentylacją i klimatyzacją. Zespół inżynierów był odpowiedzialny za stworzenie i przetestowanie oprogramowania oraz dobór komponentów IoT. Solwit do dziś wspiera nas w rozwoju i utrzymaniu systemu. Każde zgłoszenie zmiany (change request) realizowane jest w terminie i najwyższą oczekiwaną jakością.
Marcin Krzywulski, Członek Zarządu, Macrix Technology Group
Macrix Technology Group ma przyjemność poinformować, że od 2017 r. firma Solwit jest naszym partnerem w realizacji usług developerskich w zakresie technologii .NET / C#. Od początku współpracy programiści Solwit są silnie zorientowani na dążenie do najwyższej jakości produktu. Zespołowi należą się słowa uznania, gdyż w kooperacji z wewnętrznym działem, zbudował zaawansowane rozwiązanie do zbierania i przetwarzania sygnałów w czasie rzeczywistym, co wymagało dużego zaangażowania oraz szerokiej wiedzy technicznej. Warto podkreślić, że wszystkie prace realizowane były zdalnie.
Przemysław Wołoszyk, dyrektor ds. rozwoju, Voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o.
Solwit S.A. był odpowiedzialny za wykonanie części oprogramowania embedded dla systemu, zgodnie z rygorami branżowych norm kolejowych oraz zapewnienie jakości oprogramowania w zautomatyzowanym środowisku testowym. Dziś, system UniAC(2) jest wdrażany u operatorów linii kolejowych na całym świecie, zapewniając zgodne z normami bezpieczeństwo ruchu szynowego. Obecnie Solwit, jako stały partner Voestalpine SIGNALING, uczestniczy w procesach dalszego utrzymania i rozwoju systemu, jednocześnie stanowiąc wsparcie w dostosowywaniu rozwiązania do wymagań poszczególnych rynków docelowych.
Joanna Nowak, Kierownik działu Zaopatrzenia Medycznego, UCK
Zwróciliśmy się do Solwitu z prośbą o pomoc w stworzeniu systemu, który odpowie na nasze potrzeby i usprawni proces przepływu przesyłek. Solwit zaproponował nam technologie, które w przyszłości pozwolą dostosowywać system do naszych nowych wymagań czy procesów, a także skalować go w zależności od potrzeb. Ponadto, Solwit był odpowiedzialny za UI design, opracowanie grafiki i interfejsu dla naszej aplikacji, zarówno w wersji mobilnej jak i webowej. Zespół Solwitu wykazał się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami potrzebnymi do realizacji projektu. Doskonale zidentyfikował potrzeby biznesowe oraz wskazał wrażliwe etapy procesu, na które szczególnie należało zwrócić uwagę podczas tworzenia aplikacji. Przygotował także kompletną dokumentację do projektu. Efekty pracy na kolejnych etapach dostarczane były na czas.
Piotr Mikulski, Kierownik działu BiR, Bibus Menos Sp. z o.o.
Poszukiwaliśmy partnera do stworzenia dedykowanego rozwiązania do zarządzania pracą parku drukarek 3D. Zespół Solwitu profesjonalnie wywiązał się z powierzonego zadania i stworzył sprytne, modułowe oprogramowanie, które jest w pełni kompatybilne z naszym oprogramowaniem wbudowanym. Doceniamy również poziom komunikacji podczas współpracy oraz wysokie kompetencje zespołu projektowego.
Poprzedni
Następny

Narzędzia i technologie

Dlaczego Solwit?

ekspercka wiedza techniczna
zwinne zarządzanie
skalowalne rozwiązanie
Twoja własność intelektualna jest bezpieczna
indywidualny dobór technologii
możliwość certyfikacji produktu