TABLE OF CONTENTS:
Jak poradzić sobie z problem nagłego wzrostu użytkowników i potrzebą szybkiego skalowania aplikacji?
Nagły wzrost liczby użytkowników platform internetowych może stanowić problem dla ich wydajności. W ostatnich czasach problem dotknął m.in. szkoły, uczelnie lub różnego rodzaje platformy szkoleniowe, które w jednym czasie muszą być dostępne dla wielu użytkowników, którzy korzystają z kursów i zajęć online.
W jednym czasie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób może próbować zalogować się do serwisu, uzyskać dostęp do jego zasobów i wejść z nimi w interakcję. Problem ten jest również znany użytkownikom i administratorom portali sprzedających bilety na wydarzenia.
Jeśli nie chcesz, aby osoby logujące się do Twojego serwisu napotkały na problemy spowodowane dużą liczbą użytkowników, zamów bezpłatną konsultację.
Szczyt liczby użytkowników logujących się na platformy szkoleniowe w szkołach i na uczelniach najczęściej występuje w godzinach porannych, kiedy większość rozpoczyna zajęcia. Podobnie jest np. z komercyjnymi kursami, które opierają się na spotkaniach online. Tam szczyt występuje zawsze w porze rozpoczęcia webinaru.
Natomiast w godzinach nocnych ruch drastycznie spada. I tu pojawia się wątek kosztów, które należy ponieść za wykorzystanie mocy obliczeniowej chmury, w której odbywają się wszystkie opisane wyżej procesy (szkolenia, webinary, kursy).
Jak poradziliśmy sobie z wyzwaniem, gdy ruch na platformie nagle rośnie? Obejrzyj rozmowę z jednym z naszych klientów.
Zaproponowaliśmy naszemu klientowi przeniesienie środowiska e-learningowego do usługi chmurowej Google Cloud, umożliwiającej analizę w czasie rzeczywistym, adaptacyjne uczenie się i skalowalność w nieograniczonym stopniu.
W ramach tworzenia środowiska opracowaliśmy dla naszego klienta produkty oparte na rozwiązaniach chmurowych. Należą do nich:
Przeniesienie rozwiązania do chmury podnosi funkcjonalność, umożliwiając użytkownikom m.in. tworzenie, publikację i import treści, zarządzanie procesem nauczania, a także wzajemnego nawiązywania kontaktu poprzez połączenia głosowe i wideorozmowy czy wreszcie zlecania, wykonywania i monitorowanie zadań.
Dzięki naszemu wsparciu jest rozszerzenie działalności platformy na ponad 30 krajów i coraz powszechniejsze wykorzystywanie jej w różnego rodzaju wydarzeniach edukacyjnych.