• polski
  • angielski
Nieskończenie skalowalna platforma e-learningowa LMS - Solwit | Software Development | Tests | Cloud Services

Nieskończenie skalowalna platforma e-learningowa LMS

0 MLN

użytkowników dzienne

skalowalne zasoby
na żądanie

wprowadzenie produktu
na rynek globalny

0 mln

miliony użytkowników dzienne

skalowalne zasoby na żądanie

wprowadzenie produktu na rynek globalny

Najważniejsze informacje

Klient:

Learnetic S.A.

Branża:

Cyfrowa edukacja

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Learnetic to dziś światowy dostawca rozwiązań dla cyfrowej edukacji. Kilka lat temu Learnetic dotknął ten sam problem, z którym borykało się wielu wydawców e-learningu: technologia Adobe Flash stała się przestarzała. Koniecznym było również przygotowanie odpowiedniej infrastruktury do sprawnej obsługi użytkowników w szczytowych momentach. W przypadku edukacji były to zwykle godziny poranne, gdy odbywały się lekcje, oraz popołudniami gdy uczniowie odrabiali pracę domową.

Wyzwanie

Treści wykorzystywane na platformie e-learningowej, przygotowywane dotychczas w Adobe Flash musiały zostać przetransponowane do nowej technologii. Takiej, która będzie na tyle uniwersalna, że pozwoli na jej wykorzystywanie na całym świecie. 

Firma nie dysponowała niestety, ani programistami ani sprzętem, który zapewniłby użytkownikom stabilne środowisko e-learningowe. Aby zbudować system, który spełniałby nowe oczekiwania biznesowe ważne było też to, żeby jak najszybciej  wprowadzić nowy produkt na rynek, oraz zastosować innowacyjne rozwiązania IT. Learnetic potrzebował zespołu inżynierów, który zaangażowałby się nie tylko w projektowanie i budowę nowej aplikacji, ale także w jej rozwój w przyszłości.

Rozwiązanie

Solwit stworzył nowe środowisko e-learningowe oparte na rozwiązaniach chmurowych, które umożliwiają adaptacyjne uczenie się, analizy w czasie rzeczywistym oraz nieograniczoną skalowalność.

W ekspresowym tempie opracowaliśmy nową wersję edytora i odtwarzacza do treści edukacyjnych, a następnie wspólnie z Learnetic opracowaliśmy ekosystem produktów opartych na chmurze (SaaS) i produktów mobilnych, w tym:

 • mAuthor (tworzenie i tworzenie treści na wiele platform),
 • mCourser (środowisko uczenia się zorientowane na urządzenia mobilne / LMS) ,
 • mInstructor (niestandardowe narzędzie do tworzenia treści dla nauczycieli, szkół itp.),
 • mLibro (rozszerzenie offline platformy eLearningowej).

Możliwe stało się mierzenie interakcji w postaci odtwarzanych treści e-learningowych, które były przesyłane strumieniowo do BigQuery oraz analiza postępów uczniów z wykorzystaniem rozwiązań oferowanych BigQuery.

 

Ekosystem e-learningowy, który przygotował Solwit to zestaw rozwiązań E2E do tworzenia cyfrowych treści, e-publikacji, importu treści i jej dystrybucji, oraz skutecznego zarządzania procesem uczenia się. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o wydawnictwach, szkołach, nauczycielach i uczniach. 

Efekt

W czasie współpracy z Solwit, Learnetic rozszerzył swoją działalność na ponad 30 krajów. Platforma e-learningowa Learnetic jest dziś wykorzystywana podczas popularnych wydarzeń edukacyjnych, takich jak olimpiady czy konkursy. Z treści korzystają tysiące nauczycieli i codziennie udostępniają je setkom tysięcy studentów na całym świecie. Dzięki skalowalnym właściwościom chmury możliwe jest ekspresowe poszerzanie możliwości systemu, a to optymalizuje koszty jakie trzeba byłoby ponieść przy stałym utrzymywaniu rozbudowanej infrastruktury.

Dostarczyliśmy pakiet aplikacji internetowych, wykorzystujących chmurę obliczeniową do zapewnienia skalowalności, trwałości, możliwości szybkiego wdrażania i integracji funkcjonalnej, w tym:

 1. platformę umożliwiająca tworzenie i redagowanie cyfrowych materiałów edukacyjnych
 • przeznaczoną dla klientów korporacyjnych,
 • przeznaczoną dla nauczycieli i indywidualnych twórców, umożliwiającą współpracę
 1. zestaw aplikacji klasy LMS w modelu SaaS, uwzględniający adaptacyjny model nauczania, wspierany przez rozwiązania typu Big Data, dziennik elektroniczny oraz narzędzie do planowania zajęć szkolnych,
 2. pokrycie i udostępnienie większości funkcjonalności w postaci RESTful API.

Wsparcie i rozwój aplikacji mobilnych, stacjonarnych zintegrowanych z aplikacjami LMS, umożliwiających pracę offline, dla platform: iOS, Android, OSX.

 

Learnetic jest obecnie liderem wśród dostawców systemów e-learningowych na świecie.

O firmie

Learnetic to światowy dostawca rozwiązań dla cyfrowej edukacji. Firma oferuje kompletny pakiet aplikacji i zaawansowanych technologii, na każdym etapie procesu nauczania: od publikowania treści edukacyjnych po dostarczanie treści setkom tysięcy studentów na całym świecie. Wśród klientów Learnetic są Pearson, McGraw Hill Education, Cyber Book, Klett oraz wielu innych wydawców i instytucji edukacyjnych.

Jak poradzić sobie z szybkim skalowaniem i nagłymi skokami użytkowników na globalnych platformach?

Jak usługi chmurowe przeniosły e-learning na wyższy poziom i pomogły w globalnej ekspansji produktu firmy Learnetic?

Zastosowane rozwiązania

 • Cloud Compute: App Engine Standard, Flex, Cloud Tasks, Stackdriver, Cloud Functions, Compute Engine, VPC, GCS, Firestore, CloudSQL,CI/CD  
 • Cloud Analitics: BigQuery, Firestore, Dataflow, Pub/Sub, Debezium, Datastudio, MySQL, PostgreSQL 
 • App Dev& Monitoring: Firebase, Cloud IAM, GCS

Technologie

Front-End

Angular, HTML5, Javascript (ECMA5/ECMA6), GWT, jQuery, Bootstrap

Backend

REST, Djangae, Datastore, BigQuery, Google App Engine Standard & Flexible, Google Cloud Storage, MondoDB

Mobile

iOS, Android (native/hybrid)

Desktop

OSX, Linux, Python, Java, Qt

Domain standards

SCORM, xAPI (TinCan), LTI

Tool:

Jenkins, Ant, Grunt, Bower, CocoaPods, git

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW