Nieskończenie skalowalna platforma e-learningowa LMS

0 TYS

użytkowników dzienne

skalowalne zasoby
na żądanie

wprowadzenie produktu
na rynek globalny

0 mln

miliony użytkowników dzienne

skalowalne zasoby na żądanie

wprowadzenie produktu na rynek globalny

Najważniejsze informacje

Klient:

Learnetic S.A.

Branża:

Cyfrowa edukacja

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Learnetic to światowy dostawca rozwiązań dla cyfrowej edukacji. Kilka lat temu Learnetic stanął przed wyzwaniem migracji platformy LMS w przestarzałej technologii Adobe Flash na nowoczesne rozwiązanie. Konieczne było również dobranie infrastruktury odpowiedniej do sprawnej obsługi zmiennej liczby użytkowników. W przypadku systemów wykorzystywanych w edukacji największe obciążenie przypada zwykle na godziny poranne, gdy odbywają się lekcje, oraz na godziny popołudniowe gdy uczniowie odrabiają prace domowe.

Wyzwanie

Użytkownicy platformy e-learningowej potrzebowali nowoczesnego, niezawodnego, uniwersalnego i łatwego sposobu dostępu do treści szkoleniowych. Learnetic natomiast poszukiwał rozwiązania, które z jednej strony sprosta zmiennym wymaganiom wydajnościowym, a z drugiej strony pozwoli na szybkie i łatwe wdrażanie nowych funkcjonalności.

Firma nie dysponowała własnymi programistami ani serwerami, które zapewniłby użytkownikom stabilne środowisko e-learningowe. Nie chciała też inwestować we własne Data Center ze względu na związane z tym nakłady finansowe i czasowe. Aby zbudować system, który spełniałby oczekiwania biznesowe ważne było też to, żeby jak najszybciej wprowadzić nowy produkt na rynek oraz zastosować innowacyjne rozwiązania IT. Learnetic potrzebował zespołu inżynierów, który zaangażowałby się nie tylko w projektowanie i budowę nowej aplikacji, ale także w jej rozwój w przyszłości.

Rozwiązanie

Solwit stworzył nowe środowisko e-learningowe oparte na rozwiązaniach chmurowych Google Cloud, które umożliwiają adaptacyjne uczenie się, analizy w czasie rzeczywistym oraz nieograniczoną skalowalność.

W ekspresowym tempie opracowaliśmy nową wersję edytora i odtwarzacza do treści edukacyjnych, a następnie wspólnie z Learnetic opracowaliśmy ekosystem produktów opartych na chmurze  oraz produktów mobilnych, w tym:

 

  • mAuthor (zaawansowane narzędzie dla redaktorów do tworzenia profesjonalnych treści na wiele platform),
  • mCourser (środowisko do nauki klasy LMS),
  • mInstructor (przyjazne dla wszystkich narzędzie do tworzenia treści ),
  • mLibro (aplikacja mobilna będąca rozszerzeniem offline platformy eLearningowej).

Ekosystem e-learningowy, który przygotował Solwit to zestaw rozwiązań E2E do tworzenia cyfrowych treści, e-publikacji, importu treści i jej dystrybucji, oraz skutecznego zarządzania procesem nauczania. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o wydawnictwach, szkołach, nauczycielach i uczniach.

 

System jest ciągle rozwijany o nowe funkcjonalności. Wprowadzono możliwość interakcji pomiędzy uczniami i nauczycielami w tym m. in. połączenia głosowe i video, tablice interaktywne, możliwość zlecania zadań do wykonania przez uczniów wraz z możliwością ich monitorowania i oceniania.

Efekt

W czasie współpracy z Solwit, Learnetic rozszerzył swoją działalność na ponad 30 krajów. Z treści korzystają tysiące nauczycieli i codziennie udostępniają je setkom tysięcy studentów na całym świecie. Platforma e-learningowa Learnetic jest dziś również wykorzystywana podczas popularnych wydarzeń edukacyjnych, takich jak olimpiady czy konkursy. 

Dzięki wykorzystaniu chmury Google Cloud Platform możliwe jest dynamiczne i niemal nieograniczone skalowanie systemu, a to optymalizuje koszty jakie trzeba byłoby ponieść przy stałym utrzymywaniu rozbudowanej infrastruktury.

 

Dostarczyliśmy i ciągle rozwijamy pakiet aplikacji internetowych, wykorzystujących chmurę obliczeniową m.in. do zapewnienia skalowalności, dostępności, możliwości szybkiego wdrażania nowych wersji aplikacji.

Dzięki temu, Learnetic może skupić się na osiąganiu własnych celów biznesowych powierzając prace programistyczne i utrzymanie infrastruktury Solwitowi i jego partnerom technologicznym.

O firmie

Learnetic to światowy dostawca rozwiązań dla cyfrowej edukacji. Firma oferuje kompletny pakiet aplikacji i zaawansowanych technologii, na każdym etapie procesu nauczania: od publikowania treści edukacyjnych po dostarczanie treści setkom tysięcy studentów na całym świecie. Wśród klientów Learnetic są Pearson, McGraw Hill Education, Cyber Book, Klett oraz wielu innych wydawców i instytucji edukacyjnych.

Jak poradzić sobie z szybkim skalowaniem i nagłymi skokami użytkowników na globalnych platformach?

Jak usługi chmurowe przeniosły e-learning na wyższy poziom i pomogły w globalnej ekspansji produktu firmy Learnetic?

Zastosowane rozwiązania

  • Cloud Compute: App Engine Standard, Flex, Cloud Tasks, Compute Engine, VPC, GCS, Firestore,
  • Storage & Databases: Firestore, GCS
  • Cloud Analitics: BigQuery, Datastudio
  • App Dev& Monitoring: Cloud IAM, Stackdriver

Technologie

Front-End

Angular, React, HTML5, Javascript (ECMA5/ECMA6), GWT, jQuery, Bootstrap

Backend

EST, Djangae, Datastore, BigQuery, Google App Engine Standard & Flexible, Google Cloud Storage, Datastore/Firestore, Firebase, Flask, Connexion, Go, Redis, Memcache

Mobile

iOS, Android

Desktop

Windows, OSX, Linux, Python, Java, Qt

Domain standards

SCORM, xAPI (TinCan), LTI

Tool

Jenkins, Ant, Grunt, Poetry, CocoaPods, Git

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW