Nieskończenie skalowalna platforma e-learningowa LMS

globalna_szkola_online

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Użytkownicy platformy e-learningowej potrzebowali nowoczesnego, niezawodnego, uniwersalnego i łatwego sposobu dostępu do treści szkoleniowych. Learnetic natomiast poszukiwał rozwiązania, które z jednej strony sprosta zmiennym wymaganiom wydajnościowym, a z drugiej strony pozwoli na szybkie i łatwe wdrażanie nowych funkcjonalności.

Firma nie dysponowała własnymi programistami ani serwerami, które zapewniłby użytkownikom stabilne środowisko e-learningowe. Nie chciała też inwestować we własne Data Center ze względu na związane z tym nakłady finansowe i czasowe. Aby zbudować system, który spełniałby oczekiwania biznesowe ważne było też to, żeby jak najszybciej wprowadzić nowy produkt na rynek oraz zastosować innowacyjne rozwiązania IT. Learnetic potrzebował zespołu inżynierów, który zaangażowałby się nie tylko w projektowanie i budowę nowej aplikacji, ale także w jej rozwój w przyszłości.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Solwit stworzył nowe środowisko e-learningowe oparte na rozwiązaniach chmurowych Google Cloud, które umożliwiają adaptacyjne uczenie się, analizy w czasie rzeczywistym oraz nieograniczoną skalowalność.

W ekspresowym tempie opracowaliśmy nową wersję edytora i odtwarzacza do treści edukacyjnych, a następnie wspólnie z Learnetic opracowaliśmy ekosystem produktów opartych na chmurze  oraz produktów mobilnych, w tym:

  • mAuthor (zaawansowane narzędzie dla redaktorów do tworzenia profesjonalnych treści na wiele platform),
  • mCourser (środowisko do nauki klasy LMS),
  • mInstructor (przyjazne dla wszystkich narzędzie do tworzenia treści ),
  • mLibro (aplikacja mobilna będąca rozszerzeniem offline platformy eLearningowej).

Ekosystem e-learningowy, który przygotował Solwit to zestaw rozwiązań E2E do tworzenia cyfrowych treści, e-publikacji, importu treści i jej dystrybucji, oraz skutecznego zarządzania procesem nauczania. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o wydawnictwach, szkołach, nauczycielach i uczniach.

System jest ciągle rozwijany o nowe funkcjonalności. Wprowadzono możliwość interakcji pomiędzy uczniami i nauczycielami w tym m. in. połączenia głosowe i video, tablice interaktywne, możliwość zlecania zadań do wykonania przez uczniów wraz z możliwością ich monitorowania i oceniania.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mężczyzna

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

W czasie współpracy z Solwit, Learnetic rozszerzył swoją działalność na ponad 30 krajów. Z treści korzystają tysiące nauczycieli i codziennie udostępniają je setkom tysięcy studentów na całym świecie. Platforma e-learningowa Learnetic jest dziś również wykorzystywana podczas popularnych wydarzeń edukacyjnych, takich jak olimpiady czy konkursy. 

Dzięki wykorzystaniu chmury Google Cloud Platform możliwe jest dynamiczne i niemal nieograniczone skalowanie systemu, a to optymalizuje koszty jakie trzeba byłoby ponieść przy stałym utrzymywaniu rozbudowanej infrastruktury.

„Nie chcieliśmy inwestować zbyt wiele w infrastrukturę. Nie chcieliśmy utrzymywać dużych serwerowni, więc skupiliśmy się na budowaniu naszych rozwiązań, aby rozwijać biznes. W samej Polsce jest około pięciu milionów studentów. Jednak naszym celem jest transformacja edukacji na całym świecie, więc obciążenie może skoczyć z setek do kilku milionów dosłownie w ciągu kilku minut. Jak poradzić sobie z takim przypływem i fluktuacją liczby użytkowników? Solwit ma bogate doświadczenie w pracy z największymi firmami na świecie. W zasadzie nie wiem jak to działa, ale działa. Dlatego brak konieczności martwienia się o te wszystkie techniczne rzeczy daje mi, jako CEO, ogromny komfort. Bardzo ważne jest, aby w biznesie mieć kogoś, na kim można polegać 24/7.”

Artur Dyro, CEO, Learnetic S.A.

Dostarczyliśmy i ciągle rozwijamy pakiet aplikacji internetowych, wykorzystujących chmurę obliczeniową m.in. do zapewnienia skalowalności, dostępności, możliwości szybkiego wdrażania nowych wersji aplikacji.

Dzięki temu, Learnetic może skupić się na osiąganiu własnych celów biznesowych powierzając prace programistyczne i utrzymanie infrastruktury Solwitowi i jego partnerom technologicznym.

Jak poradzić sobie z szybkim skalowaniem i nagłymi skokami ruchu użytkowników na globalnych platformach?

Odtwórz wideo

Jak usługi w chmurze wprowadziły e-learning na obecny poziom i pomogły firmie Learnetic w jej globalnej ekspansji.

Odtwórz wideo

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

Icon check

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

Icon elements

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

Icon shuttle

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Oksana

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz