Rozwój branży i samego przedsiębiorstwa spowodowały, że pojawiła się potrzeba automatyzacji powtarzalnych czynności w zakresie fakturowania.
Klient przyszedł do nas z bardzo konkretnym problemem, dla którego trzeba było stworzyć technologiczne rozwiązanie. Wyzwaniem, przed którym stanęliśmy w tym projekcie, było dopasowanie tworzonego przez nas oprogramowania do istniejących już systemów oraz zapewnienie im bezawaryjnej pracy.
Stworzyliśmy rozwiązanie, które na wzór ETL-a (Extract, Transform and Load), pobiera dane z systemu klienta, przekształca je w oparciu o różne parametry biznesowe i na ich podstawie tworzy odpowiednie żądania do drugiego systemu. Do tej pory ten proces nie był zautomatyzowany. Każde zadanie trzeba było wykonywać ręcznie, co przy ilości faktur, z którą aktualnie pracuje nasz klient, było bardzo trudne i niosło za sobą duże ryzyko błędu ludzkiego. Pula faktur rośnie wraz z rozwojem firmy, a z nim liczba zadań pracowników – automatyzacja odciąża ich od powtarzalnych i żmudnych działań.
Nasz klient dokładnie wiedział, czego potrzebuje. Przyszedł do nas z konkretnym, gotowym pomysłem, który wystarczyło odpowiednio zaimplementować. Rozliczaliśmy się w modelu fixed price, który sprawdza się idealnie, gdy klient ma jasne oczekiwania i posiada już dokładną specyfikację projektu.
Kluczowe fakty o projekcie:
Klient przyszedł do nas z konkretną potrzebą, którą trzeba było przełożyć na działający kod. Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy już na etapie tworzenia, udowodniło swoją elastyczność i łatwość rozszerzania pierwotnych zastosowań. Narzędzia, jakich używaliśmy, były dostosowane do pozostałych elementów systemu, dzięki czemu ewentualny rozwój aplikacji będzie możliwy już wewnętrznie, przez zespół klienta. Dodam jeszcze – współpraca z klientem była wzorcowa!
Bartosz Cichocki, Software Architect
Klient otrzymał rozwiązanie, które połączyło jego dwa systemy i zrewolucjonizowało trudny proces, dzięki czemu zaoszczędzony czas i zasoby może przeznaczyć na zadania bardziej angażujące i wpływające na rozwój biznesu. Oprogramowanie zostało dostarczone szybko – cały proces wytwarzania trwał miesiąc, dzięki świetnej pracy naszych programistów, ale i dużym zaangażowaniu oraz świadomości klienta.
Z Solwitem współpracujemy przy innych rozwiązaniach, więc wiemy, czego możemy oczekiwać, oddając im projekt. Wysoki poziom kompetencji, dostępność oraz terminowość to cechy, które warto wymienić, opisując Solwit. Otrzymaliśmy kompletny system, dopasowany do naszych wymagań, ulepszony o feedback programistów, z którymi współpracowaliśmy. Mimo że dokładnie wiedzieliśmy, czego potrzebujemy, zostały nam zaproponowane udoskonalenia, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na nasz biznes.
Zespół zrozumiał naszą potrzebę i przełożył ją na rozwiązanie techniczne. Dużą zaletą były dostępność i kontakt – bezpośredni, bardzo dynamiczny, a sam proces developmentu – transparentny.
Marek Stachura, Head of IT, Carnect (brand of MicronNexus GmbH)
Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.
Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.
Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.