Jak wyposażyliśmy produkt codziennego użytku w rozwiązania IoT?

smart_grzejnik

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Produkty klienta nie były wystarczająco konkurencyjne na innowacyjnym rynku urządzeń typu smart.

Klient posiadał w ofercie produkty sterowane Bluetooth, jednak wymagały one dość dużego zaangażowania człowieka – zmiana ustawień wymagała obecności w pobliżu urządzenia. Klient chciał dać możliwość sterowania urządzeniami z każdego miejsca na świecie tak, żeby jego produkty były wystarczająco konkurencyjne na innowacyjnym rynku produktów smart.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Oprogramowanie SMART, umożliwiające automatyczne regulowanie temperatury w pomieszczeniach.

Aby zwiększyć konkurencyjność, klient zdecydował się na stworzenie aplikacji i zautomatyzowanie kontroli temperatury w pomieszczeniach.

Produkty klienta miały za zadanie automatycznie dostosowywać poziom grzania do temperatury otoczenia. Wykorzystanie aplikacji miało również oszczędzać energię i czas oraz zapewnić użytkownikowi pełną kontrolę nad systemem ogrzewania z dowolnego miejsca na ziemi, poprzez domowy router.

Użytkownicy mieli mieć możliwość ustawienia temperatury zdalnie, przez aplikację mobilną oraz głosowo – przez rozwiązania tj. Amazon Alexa, Google Home, a także z wykorzystaniem usługi IFTTT. Konfiguracja urządzeń miała umożliwić redukcję kosztów ogrzewania bez negatywnego wpływu na komfort użytkowników.

Aplikacja oraz wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu komunikują się dziś przy użyciu technologii Wi-Fi oraz standardowego routera. Aplikacja umożliwia podział obiektu na niezależne strefy grzewcze i regulację temperatury w każdej z nich.

System zapewnia pełną kontrolę, automatyzację oraz oszczędność energii dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak:

  • tryb lokalizacji włączający ogrzewanie, gdy użytkownik zbliża się do domu,
  • programowanie harmonogramów tygodniowych,
  • opcja wyprzedzonego startu,
  • tryb urlopowy,
  • tryb suszarki,
  • kontrola rodzicielska,
  • statystyki temperatury, wilgotności oraz zużycia energii.

W skład systemu wchodzą urządzenia grzewcze (grzejniki elektryczne, głowice termostatyczne oraz grzałki elektryczne), a także czujniki temperatury i wilgotności oraz otwarcia okna.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mężczyzna

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Zarządzany zdalnie system IoT do kontroli temperatury z możliwością analizy danych w czasie rzeczywistym.

Solwit dostarczył klientowi kompetencje samodzielnego, kompletnego zespołu inżynierskiego, który zaprojektował, stworzył, przetestował i zaimplementował technologie chmurowe z wykorzystaniem Google Cloud Platform.

Dane generowane przez urządzenia IoT są przechowywane i przetwarzane w chmurze. Na podstawie preferencji użytkowników oraz ich lokalizacji system dostosowuje optymalną temperaturę grzania w pomieszczeniach.

Do rozwiązania zaprojektowaliśmy portal użytkownika oraz aplikacje mobilne. System jest także zintegrowany z aplikacjami Amazon Alexa, Google Home i IFTTT.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach IoT!

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

Icon check

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

Icon elements

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

Icon shuttle

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Oksana

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz