Wzmocnienie zespołów klienta unikatowymi kompetencjami inżynierskimi - akceleracja rozwiązań dla branży automotive - Solwit | Software Development | Tests | Cloud Services

Wzmocnienie zespołów klienta unikatowymi kompetencjami inżynierskimi – akceleracja rozwiązań dla branży automotive

0 .000

przeprowadzonych
testów

0

technologii wzmocniło zespoły klienta

0

stale współpracujących inżynierów z Solwitu

0 .000

przeprowadzonych
testów

0

technologii wzmocniło zespoły klienta

0

stale współpracujących inżynierów z Solwitu

Najważniejsze informacje

Klient:

Nippon Seiki

Branża:

Automotive

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Nippon Seiki – japońska firma z oddziałami na całym świecie. Lider w projektowaniu i wytwarzaniu rozwiązań podnoszących komfort oraz bezpieczeństwo kierowców, tj . wyświetlacze, czujniki samochodowe itp. Klientami firmy Nippon są najwięksi na świecie producenci samochodów z wysokiej i najwyższej półki cenowej.

Wyzwanie

Istniejące rozwiązania klienta musiały zostać poddane refaktoringowi i testom, przy wykorzystaniu szczególnych technologii, wymagających kompetencji trudno dostępnych na rynku pracy.

Nippon Seiki tworzy systemy wbudowane wykorzystywane w motoryzacji, od których niezawodności zależy bezpieczeństwo kierowców i ich komfort jazdy. Oprogramowanie wbudowane, zastosowane w systemach samochodowych wymaga bieżącego usprawniania i ulepszania, żeby odpowiadać na zmieniające się potrzeby i oczekiwania wymagających klientów. Polski oddział Nippon Seiki poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi refaktoryzację wszystkich modułów oprogramowania i przeprowadzenie wysokiej jakości testów jednostkowych i integracyjnych. Zadaniem partnera było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad walidacją wyświetlacza head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Rozwiązanie

Rozszerzenie zespołów klienta.

Solwit dostarczył kompletny, 5-osobowy zespół inżynierski, składający się z lidera, programistów i testerów. Zespół był złożony z inżynierów o unikatowych kompetencjach, doświadczonych w tworzeniu oprogramowania wbudowanego, o najwyższej wymagalności bezpieczeństwa (safety-critical software). Ich wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dot. działań i procesów tworzenia i testowania oprogramowania HUD. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy Nippon Seiki, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy klienta.

Efekt

Dostarczone na czas, bezpieczne i wydajne oprogramowanie wbudowane.

W ramach współpracy, zespół Solwitu zrealizował development wybranych funkcjonalności platformy HUD oraz refaktoring kodu wybranych funkcjonalności. Nasz zespół uczestniczył także w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i testów platformy. Przygotowana została infrastruktura testowa. Wytworzono i wykonano ok. 16 000 testów jednostkowych, testów HMI i testów integracyjnych. Procesy tworzenia wszystkich w/w testów zostały również odpowiednio udokumentowane. Przygotowywano także części dokumentacji opisującej procesy tworzenia testów bezpieczeństwa. Lider zespołu stanowi także aktywne wsparcie w obszarze testów Cyber Security.

O firmie

Nippon Seiki to światowy lider w projektowaniu i produkcji wyświetlaczy i czujników samochodowych. Od momentu powstania w 1950 roku, firma wytwarza innowacyjne produkty dla przemysłu motoryzacyjnego, podnoszące bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców.


Firma powstała w Japonii, obecnie posiada 34 oddziały w 11 krajach w Europie, Ameryce, Ameryce Południowej i Azji. Oddział europejski (NSEU) z biurami w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Francji zatrudnia ponad 150 osób odpowiedzialnych za zarządzanie projektami, kontrolę jakości i rozwiązania inżynieryjne dla europejskich klientów.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW