Wzmocnienie zespołów klienta unikatowymi kompetencjami inżynierskimi – akceleracja rozwiązań dla branży automotive

Wzmocnienie zespołów klienta kompetencjami inżynierskimi

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Istniejące rozwiązania klienta musiały zostać poddane refaktoringowi i testom, przy wykorzystaniu szczególnych technologii, wymagających kompetencji trudno dostępnych na rynku pracy.

Nippon Seiki tworzy systemy wbudowane wykorzystywane w motoryzacji, od których niezawodności zależy bezpieczeństwo kierowców i ich komfort jazdy. Oprogramowanie wbudowane, zastosowane w systemach samochodowych wymaga bieżącego usprawniania i ulepszania, żeby odpowiadać na zmieniające się potrzeby i oczekiwania wymagających klientów. Polski oddział firmy klienta poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi refaktoryzację wszystkich modułów oprogramowania i przeprowadzenie wysokiej jakości testów jednostkowych i integracyjnych. Zadaniem partnera było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad walidacją wyświetlacza head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Rozszerzenie zespołów klienta.

Solwit dostarczył kompletny, 5-osobowy zespół inżynierski, składający się z lidera, programistów i testerów. Zespół był złożony z inżynierów o unikatowych kompetencjach, doświadczonych w tworzeniu oprogramowania wbudowanego, o najwyższej wymagalności bezpieczeństwa (safety-critical software). Ich wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dot. działań i procesów tworzenia i testowania oprogramowania HUD. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy klienta.

Co osiągnęliśmy?

Dostarczone na czas, bezpieczne i wydajne oprogramowanie wbudowane.

W ramach współpracy, zespół Solwitu zrealizował development wybranych funkcjonalności platformy HUD oraz refaktoring kodu wybranych funkcjonalności. Nasz zespół uczestniczył także w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i testów platformy. Przygotowana została infrastruktura testowa. Wytworzono i wykonano ok. 16 000 testów jednostkowych, testów HMI i testów integracyjnych. Procesy tworzenia wszystkich w/w testów zostały również odpowiednio udokumentowane. Przygotowywano także części dokumentacji opisującej procesy tworzenia testów bezpieczeństwa. Lider zespołu stanowi także aktywne wsparcie w obszarze testów Cyber Security.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

Icon check

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

Icon elements

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

Icon shuttle

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Oksana

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz