Szkoleniowy zawrót głowy, czyli podsumowanie 2022 roku

SHARE

Autorka: Paulina Hinz, Specjalistka ds. szkoleń

Jakie możliwości szkoleniowe daje Solwit? Które szkolenia były najpopularniejsze w Solwicie w 2022 roku? Co to jest SAR i dlaczego każdy z #solwitteam (mamy nadzieję!) zna ten skrót? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do czytania!

szkolenia_solwit

Nie bez powodu rozwój jest w czołówce wszelkich badań związanych ze środowiskiem pracy. Pojawia się w nich jako jeden z głównych motywatorów, a jego wsparcie to bardzo pożądany benefit. Potwierdza to m.in. branżowe badanie Bulldogjob z 2022 roku, gdzie połowa ankietowanych wskazała „szkolenia i kursy zawodowe” jako najważniejszy benefit (wyżej była tylko opieka medyczna).  

 

W Solwicie wspieramy rozwój pracowników różnymi narzędziami, a głównym jest Solwitowa Akademia Rozwoju (SAR), w ramach której obecnie 21 aktywnych Trenerów realizuje szkolenia związane z IT. Są to szkolenia otwarte, bezpłatne i dostępne dla wszystkich pracowników. To przestrzeń nie tylko do dzielenia się wiedzą i jej pozyskiwania, ale też sprawdzenie siebie w roli trenera. To świetna okazja do nabycia przydatnych umiejętności, związanych z przemawianiem i prezentowaniem treści, oraz dzieleniem się wiedzą.  

 

W 2022 roku w ramach SAR odbyło się 48 szkoleń i 32 lightning talki. Ta druga forma, być może mniej znana, to w naszym rozumieniu krótkie prelekcje o konkretnych rozwiązaniach czy nowinkach technologicznych. Oprócz liczby spotkań, cieszą nas również bardzo wysokie oceny ich zawartości, które niezmiennie utrzymują się powyżej 4. w skali do 5. W tym roku najpopularniejsze szkolenie, które zorganizowaliśmy kilkukrotnie, odkrywało przed uczestnikami tajniki programowania w Pythonie. Ten temat cieszył się też rekordową frekwencją podczas Lightning Talków. W ramach tej inicjatywy sporo czasu spędziliśmy również na dyskusjach związanych z nowinkami i trendami w embedded.  

 

Podczas rocznego podsumowania, które odbyło się 12. stycznia, wyróżniliśmy 6. najaktywniejszych Trenerów. Przy okazji ponownie – wielkie podziękowania i gratulacje – jesteście wielcy! Nasi Trenerzy mogą liczyć na aktywne wsparcie dedykowanej osoby z działu HR podczas całego procesu tworzenia szkolenia. W razie potrzeby organizowane są też konsultacje z innymi prowadzącymi.  

 

W ramach Akademii wspieramy też doskonalenie języka angielskiego, niezbędnego narzędzia w branży IT. Mamy obecnie dwie możliwości – naukę online w kameralnych grupach oraz dofinansowanie do indywidualnego korzystania ze specjalistycznej platformy.  

 

Doskonalenie siebie i zdobywanie nowych umiejętności jest dla wielu z nas paliwem do działania, dlatego też praca nad ofertą benefitową w tym aspekcie jest dla nas bardzo ważna. Liczymy na to, że rok 2023 będzie co najmniej tak owocny jak poprzedni. Tego życzymy również Wam! 😊 

Paulina Hinz

Paulina Hinz jest częścią naszego zespołu HR od 4 lat, obecnie głównie zajmuje się organizacją szkoleń i eventów, wcześniej związana również z rekrutacją specjalistów IT. Obszarem jej zainteresowań są przede wszystkim relacje międzyludzkie i komunikacja.

Jeśli rozwój to dla Ciebie jeden z głównych czynników podczas wyboru pracodawcy, zapraszamy do odwiedzenia naszej zakładki kariera. Dla nas to priorytet!

Najnowsze wpisy na blogu