Akceleracja Innowacji
Akceleracja Innowacji
Rozwój oprogramowania Product Design Sprint Systemy safety-critical i oprogramowanie wbudowane Biznes w chmurze Cyfrowa transformacja Kopie zapasowe danych w chmurze Rozwiązania IoT Transformacja w produkt smart Automatyzacja procesów (RPA) Skuteczna analityka biznesowa Weryfikacja poprawności ekspozycji produktów Narzędzia do pracy zdalnejRedukcja długu technologicznego
Testowanie oprogramowania Integracja systemów legacy Refaktoring usług i aplikacji Outsourcing usług i ekspertów ITRozwój zespołów testerskich
Test Driven Organization Akademia Akceleracji TestówHome » Usługi testowania oprogramowania – 10 pytań najczęściej zadawanych przez klientów
Autor: Joanna Leska (Channel & Partner Marketing Manager)
Pod pewnymi względami testowanie oprogramowania nie różni się niczym od każdej innej usługi, wykonywanej na zlecenie – klientów interesują i niepokoją te same kwestie związane z podjęciem współpracy i realizacją zamówienia. Bez względu na zakres i metody testowania oprogramowania, czy charakter testowanego rozwiązania, klienci zadają nam podobne pytania, na które staramy się wyczerpująco odpowiadać.
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na 10 pytań, które słyszymy najczęściej, przy założeniu, że testowanie oprogramowania dotyczy jednego systemu na jednej platformie (np. system rezerwacyjny dla organizatora konferencji, lub oprogramowanie do obsługi przychodni rejonowej).
Niestety, najbardziej uczciwą odpowiedzią będzie tu kultowe: „to zależy”. Na cenę testów składa się bowiem wiele elementów, takich jak np.:
Generalnie, nie będziemy w stanie podać ceny bez wstępnego poznania produktu, który ma zostać przez nas przetestowany i rozmowy na temat celu testowania.
Przy założeniu, że testujemy jedną, średnio złożoną platformę, średni zalecany czas trwania testów to maksymalnie 10 dni roboczych (nie wliczamy tutaj czasu oczekiwania na poprawienie błędów).
Zakładając, że system został właściwie udostępniony, a umowa została podpisana dziś do godziny 15:00, testowanie aplikacji lub innego rodzaju oprogramowania możemy rozpocząć następnego dnia roboczego.
Z naszej strony wymagane są: umowa ramowa oraz dokument o zachowaniu poufności (NDA). Przed rozpoczęciem prac potrzebujemy jeszcze podpisanego przez Ciebie dokumentu zamówienia.
Tak jak Tobie będzie najwygodniej. Najczęściej odbywa się to w formie raportu dziennego przesłanego mailem lub z pomocą JIRA.
Zwykle w cenie zawarte jest wykonanie do 30 retestów (jeden raz / jeden przypadek testowy).
Na zakończenie zlecenia otrzymujesz raport, który w wersji minimum zawiera:
Czasami możesz potrzebować gruntownej dokumentacji testowej do uzyskania np. certyfikacji dla oprogramowania. Taką dokumentację również jesteśmy w stanie przygotować, według wymaganej metodologii, w oparciu o dodatkową umowę.
Każdy zespół testerski składa się z co najmniej jednej osoby o doświadczeniu seniorskim.
Osoby o stażu zawodowym mniejszym niż dwa lata pracują zawsze pod opieką bardziej doświadczonych kolegów i liderów. Całościowy nadzór nad projektem pełni także dyrektor obszaru testowego, który sam posiada ogromne doświadczenie w testowaniu i merytorycznie wspiera zespoły, którymi zarządza.
Pracujemy zgodnie z manifestem Agile, dlatego traktujemy komunikację z Tobą jako jeden z podstawowych elementów skutecznego i efektywnego wykonania zlecenia. Na początku współpracy ustalimy plan komunikacji, który zapewni Ci poczucie komfortu w związku ze zleceniem projektu poza firmę, a naszemu zespołowi testerskiemu dostarczy informacji niezbędnych do prawidłowej realizacji zlecenia.
Masz do wyboru różne kanały komunikacji: e-mail, zgłoszenia w narzędziach tj. JIRA, wideokonferencje itp. W czasie pandemii staramy się unikać podróży służbowych i wizyt w siedzibach firmy, jeśli jednak chcesz spotkać się osobiście to na pewno nam się uda 😊
ISTQB® (International Software Testing Qualifications Board) to organizacja, której misją i celem jest stały rozwój zawodu testera oraz utrzymywanie zbioru standardów i rozwiązań w dziedzinie testowania oprogramowania.
Uzyskana przez Solwit certyfikacja oraz tytuł partnerski ISTQB dają Ci pewność, że w procesie testowania Twoich produktów stosujemy międzynarodowe standardy i praktyki, a to oznacza, że:
To tylko 10 najczęściej zadawanych pytań. Jeśli szukasz odpowiedzi na kolejne, np. jakie testy wykonujemy, skontaktuj się z nami.
Przyspiesz proces testowania swojego oprogramowania nawet 18-krotnie. Dowiedz się więcej ->
Najnowsze wpisy na blogu
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy: 455 647,60 zł PLN