Engineo to firma, która pełni rolę centrum badawczo-rozwojowego dla branży rowerowej. Kompleksowo zarządzają nowymi produktami – zajmują się generowaniem pomysłów i opracowywaniem dokumentacji projektowej oraz wdrażaniem konceptów do produkcji seryjnej.
Engineo poszukiwało rzetelnego partnera technologicznego, który zaprojektuje i wykona aplikację mobilną Ridemore do zarządzania ultranowoczesnymi i inteligentnymi rowerami elektrycznymi.
Naszym zadaniem było stworzenie aplikacji mobilnej dla rowerzystów korzystających z rowerów elektrycznych, co wymagało od nas nie tylko zaprojektowania jej pod kątem użyteczności, ale również bezpieczeństwa użytkowników. Do nas należało kompleksowe zrealizowanie produktu – od zaprojektowania (analiza biznesowa, tworzenie warstwy UX/UI), przez zakodowanie i przetestowanie oraz wsparcie w uruchomieniu gotowej aplikacji w sklepach Google oraz Apple.
Zgodnie z założeniami projektu aplikacja miała umożliwiać m.in.
Do projektu podeszliśmy z ogromną energią – część naszego zespołu to zapaleni rowerzyści! W pierwszej kolejności uszczegółowiliśmy wymagania z dokumentacji Engineo. Zrobiliśmy warsztaty i kompletną analizę biznesową, co pozwoliło nam lepiej poznać produkt, a klientowi dokonać kilku znaczących ulepszeń, jeszcze na etapie koncepcji. Stworzyliśmy też różne propozycje widoków, dzięki czemu aplikacja nabrała bardzo realnych kształtów.
Na jakie obszary szczególnie zwróciliśmy uwagę?
Do zespołu deweloperskiego od razu dołączyliśmy testera, który na bieżąco przygotował scenariusze testów akceptacyjnych. Po każdym sprincie sprawdzał wytworzone funkcjonalności, dzięki czemu ewentualne błędy były usuwane na bardzo wczesnym etapie.
Biorąc pod uwagę oczekiwania zebrane podczas analizy, Ridemore powstało z zastosowaniem technologii .Net i React Native. Całość postawiliśmy na Google Cloud Platform z uwzględnieniem możliwości, jakie daje Firebase i Google Data Studio. Rower można dziś dodać do aplikacji poprzez zeskanowanie telefonem kodu NFC lub QR. Dodatkowo aplikacja komunikuje się z silnikiem roweru za pomocą BLE (Bluetooth Low Energy), co zdecydowanie oszczędza baterię w telefonie.
Bartosz Cichocki, Software Architect
Ciekawi, co można w niej zrobić? Kluczowe jest tworzenie profili wspomagania jazdy, w zależności od wieku i doświadczenia kierującego. Użytkownik roweru wybiera ten, który najbardziej do niego pasuje, a aplikacja steruje silnikiem elektrycznym w rowerze. Magia, prawda?
Stworzona i przetestowana przez nas aplikacja:
Solwit, dysponując 6-osobowym zespołem specjalistów różnych dziedzin, dostarczył aplikację mobilną w zaledwie 6 miesięcy. Współpracę rozpoczęliśmy od warsztatów połączonych z analizą biznesową, które sprecyzowały nasze oczekiwania oraz pozwoliły na szybki start projektu. Przez cały okres developmentu byliśmy w stałym kontakcie z zespołem Solwitu. Na bieżąco reagowali na wszelkie zmiany, a jednocześnie sami proponowali ulepszenia.
Wojciech Szymański, R&D Manager, Engineo Sp. z o.o.
Co ważne oprogramowanie pozwala też utworzyć garaż, zarządzać większą ilością rowerów, wypożyczać je oraz monitorować.
Odpowiadaliśmy za analizę biznesową, projekt i wykonanie aplikacji mobilnej oraz testy oprogramowania. Wspieramy też Engineo w procesie zakupu zasobów chmurowych Google.
Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.
Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.
Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.