Aplikacja webowa do zarządzania pracą przemysłowych drukarek 3D

Czego klient potrzebował?

Klient poszukiwał partnera do stworzenia oprogramowania na zamówienie do zarządzania pracą drukarek 3D.

Nasz klient chciał dostarczać urządzenia, które pod kątem wydajności i jakości zdecydowanie przewyższają drukarki 3D dostępne powszechnie w sprzedaży. Na rynku można znaleźć gotowe rozwiązania do parametryzowania druku 3D. Jednak opisywana koncepcja opierała się na dostarczeniu klientom aplikacji webowej, która nie tylko pozwala parametryzować pracę drukarki, ale także zarządzać jej zadaniami – co w przypadku druku przemysłowego stanowi znaczące usprawnienie prac.

 

Co zaproponowaliśmy?

Aplikacja webowa do parametryzowania pracy drukarki 3D i zarządzania zadaniami.

Ze względu na brak precyzyjnej specyfikacji zaczęliśmy od precyzyjnego zebrania oczekiwań wobec tworzonego oprogramowania. Ostatecznie projekt został podzielony na dwa etapy ze ściśle określonym zakresem do dostarczenia. Rozpoczęliśmy od warsztatów analitycznych, które miały na celu przygotowanie kart produktów dla każdego z elementów aplikacji na zamówienie. Były one wykorzystywane zarówno na etapie developmentu, jak i podczas odbiorów poszczególnych etapów prac. Równolegle do prac developerskich przeprowadzane były testy aplikacji.

Skład zespołu skalował się w czasie trwania projektu, żeby zoptymalizować tempo dostarczania produktu. Przez cały czas w projekcie brali udział: projekt manager, analityk biznesowy oraz tester. Zespół developerski składał się z 4 programistów oraz 1 architekta.

Co tydzień organizowane były Sprint Business Review. Klient otrzymał również dostęp do JIRA projektu, dzięki czemu miał kompletne informacje na temat postępów prac.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Dzięki stworzonemu przez nas oprogramowaniu, klient dysponuje dziś aplikacją webową do zarządzania pracą drukarek 3D, którą był w stanie wdrożyć na rynek bez opóźnień.

Zespół Solwit opracował i stworzył w pełni funkcjonalne webowe oprogramowanie na zamówienie do przygotowywania i parametryzacji zadań wysyłanych do drukarek 3D oraz do zarządzania tymi drukarkami w sieci lokalnej. Aplikacja jest w pełni kompatybilna z oprogramowaniem wbudowanym drukarki.

Aplikacja webowa do obsługi drukarek wraz z bazą danych została zainstalowana na serwerze klienta. Baza danych posiada funkcję przechowywania historii prac oraz historii błędów wysyłanych przez maszyny w sieci. Wszystkie zadania wysłane do maszyny wraz z plikami 3D mogą być zapisywane we wskazanym folderze na serwerze w formie spakowanych archiwów wraz z plikami informacji na temat zestawu parametrów użytych do wykonania danej pracy.

Dodatkowo oprogramowanie zapisuje nowe pliki parametrów prac, jeśli użytkownik zmodyfikuje parametry fabryczne. Ma też możliwość instalacji zarówno na serwerach Linux jak i Windows i współpracuje zarówno z Apach Web Serwer jak i IIS.

„Poszukiwaliśmy partnera do stworzenia dedykowanego rozwiązania do zarządzania pracą parku drukarek 3D. Zespół Solwitu profesjonalnie wywiązał się z powierzonego zadania i stworzył sprytne, modułowe oprogramowanie, które jest w pełni kompatybilne z naszym oprogramowaniem wbudowanym. Doceniamy również poziom komunikacji podczas współpracy oraz wysokie kompetencje zespołu projektowego.”

Piotr Mikulski, Kierownik działu BiR, Bibus Menos Sp. z o.o.

System, który zrealizowaliśmy na zamówienie klienta zawiera następujące moduły funkcjonalne:

  1. Moduł obsługi użytkowników oraz ustawień systemu – główne ustawienia konfiguracyjne systemu i zarządzanie użytkownikami.
  2. GUI – pulpit logowania, pulpit podglądu 3D, panel narzędzi do manipulacji panel edytora parametrów, panel zarządzania maszynami i kolejkowania prac, panel zarządzania użytkownikami.
  3. Moduł edytora parametrów – zapisywany do plików .json.
  4. Moduł generowania danych do wydruku na podstawie danych 3D i plików parametrów.
  5. Moduł zarządzania maszynami – wysyłanie prac do maszyn, podgląd aktualnego stanu maszyny, kolejkowanie prac, podgląd z kamery IP umieszczonej w maszynie.
  6. Baza danych – do zapisu historii wysłanych prac do maszyny wraz z ich parametrami na potrzeby modułu analitycznego z danymi typu: zużycie materiału, planowanie przeglądów technicznych na podstawie przepracowanego czasu, zapis danych użytkowników systemu i danych logowania.

Klient dzięki stworzonemu przez nas oprogramowaniu dysponuje dziś aplikacją do zarządzania pracą drukarek 3D, którą wdrożył na rynek bez opóźnień i zdobył tym samym przewagę konkurencyjną na rynku dostawców drukarek 3D.

Potrzebujesz podobnej aplikacji? Chcesz stworzyć własną w wersji mobilnej lub webowej? Poznaj historie zrealizowanych przez nas projektów dedykowanego oprogramowania na zamówienie.

Aplikacja webowa do zarządzania pracą przemysłowych drukarek 3D
Branża i kraj
produkcja
Polska
Zakres projektu
aplikacja webowa
Technologie
Angular
.NET Core
MongoDB
Python
Docker
POROZMAWIAJMY O TWOIM PROJEKCIE
Porozmawiajmy o Twoim projekcie:
Wymagania01

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

Priorytety02

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

Czas03

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie
pytania odpowie
Dominik Kępka
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Najnowsze Case Studies
Testowanie aplikacji mobilnej wirtualnej kasy fiskalnej i przygotowanie do procesu certyfikacji
Testowanie oprogramowania
WIĘCEJ
Internetowa platforma zakupowa do przetargów publicznych
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Zaawansowane narzędzie do analityki dla internetowej drogerii
Skuteczna analityka biznesowa
WIĘCEJ
System wizyjnej kontroli jakości produkcji w FMCG
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Aplikacja mobilna do zarządzania rowerami elektrycznymi
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Nowy interfejs aplikacji oraz integracja z systemem płatności Stripe
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Aplikacja webowa do fakturowania dla Carnect (marki MicronNexus GmbH)
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Framework do automatycznego testowania systemów transmisji
Testowanie oprogramowania
WIĘCEJ
MVP platformy internetowej dla architektów krajobrazu
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Aplikacja kurierska dla szpitalnego magazynu
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Testy funkcjonalne i rozwój aplikacji Human-Machine Interface (HMI)
Embedded
WIĘCEJ
Wsparcie klienta we wdrożeniu procesu rozwoju bezpiecznego oprogramowania wbudowanego typu embedded (cyber-security) oraz jego przetestowaniu
Embedded
WIĘCEJ
SKONTAKTUJ SIĘ
Wypełnij
formularz.
Skontaktujemy się z Tobą,
żeby umówić rozmowę
w dogodnym dla Ciebie terminie.

Contact form

(wymagane)