Ekspresowe testy funkcjonalne aplikacji mobilnej dla projektantów instalacji ciepłowniczych

testy_aplikacji_dla_projektantow

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Klient potrzebował szybkiego i skutecznego przetestowania aplikacji mobilnej. Etap deweloperski był już zakończony. Niezbędne było przeprowadzenie testów funkcjonalnych.

Aplikacja miała dawać możliwość szybkiego stworzenia projektu izolacji węzła cieplnego poprzez wybranie z bazy aplikacji odpowiednich modułów niezbędnych do realizacji zlecenia i automatycznego przesłania gotowej specyfikacji do innych działów firmy, w tym na produkcję. Aplikacja miała też dawać możliwość tworzenia mapy obiektu, na którym miały się znajdować węzły cieplne oraz zapisywania dodatkowych informacji związanych z poszczególnym zleceniem.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Dwuosobowy zespół testerów z Solwitu, stworzony w jeden dzień od podpisania umowy, przeprowadził szereg testów funkcjonalnych, stworzył specyfikację testową oraz plan testów formalizujący proces testowania. Całość trwała 8 tygodni i była zrealizowana zgodnie z wytycznymi ISTQB.

Eksperci Solwit QA współpracowali bezpośrednio z programistami klienta odpowiedzialnymi za aplikację mobilną. Nasi inżynierowie weszli w rolę użytkownika. Żeby skutecznie przetestować aplikację, niezbędne było pozyskanie wiedzy branżowej (jak powstają schematy instalacji, jakiego rodzaju dokumentacja jest potrzebna do przygotowania projektu itp.).

Zakres prac:

  1. Plan testów – dokument opisujący podejście i procedury do wykorzystania w procesie testowania, a także definiujący metryki QA dla aplikacji w celu sprawdzenia, czy jest gotowa do uruchomienia.
  2. Przypadki testowe zgodnie z zasadami opisanymi w planie testów.
  3. Wybór i konfiguracja narzędzi do zarządzania testami.
  4. Sprawdzenie przypadków testowych w cyklach testowych i bieżące zgłaszanie błędów do zespołu programistów klienta.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągneliśmy?

Dostarczenie projektu w terminie i wysoka jakość natywnej aplikacji mobilnej, spełniająca oczekiwania klienta końcowego.

W 8 tygodni, testerzy z Solwitu przeprowadzili szczegółowe funkcjonalne testy aplikacji, zgodnie ze standardami ISTQB. Pracowali elastycznie, dostosowując czas pracy do dostępności zespołu programistów klienta.

Klient otrzymał zarówno pełną dokumentację testową, jak i listę defektów, które były przekazywane programistom na bieżąco w procesie testowania.

Podczas niemal 150 godzin testów aplikacja przeszła 15 iteracji.

W efekcie klient otrzymał w pełni przetestowaną, wysokiej jakości natywną aplikację mobilną.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz