Ekspresowe testy funkcjonalne aplikacji mobilnej dla projektantów instalacji ciepłowniczych

szybkie
zbudowanie  zespołu

dostosowanie 
 do rytmu pracy klienta

przyspieszenie terminu 
wydania aplikacji

szybkie
zbudowanie zespołu 

dostosowanie 
 do rytmu pracy klienta

przyspieszenie terminu  
wydania aplikacji

Najważniejsze informacje

Branża:

Consulting

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Design & Business stworzyło natywną aplikację mobilną do projektowania układów izolacji urządzeń ciepłowniczych na zlecenie klienta z branży energetycznej. Zespół testerski Solwitu zaprojektował i wdrożył cały proces testowania, w tym dokumentację testową, a następnie przeprowadził zaawansowane testy funkcjonalne. W 8 tygodni wysokiej jakości aplikacja była gotowa do oddania.

Wyzwanie

Klient potrzebował szybkiego i skutecznego przetestowania aplikacji mobilnej. Etap deweloperski był już zakończony. Niezbędne było przeprowadzenie testów funkcjonalnych.

Aplikacja miała dawać możliwość szybkiego stworzenia projektu izolacji węzła cieplnego poprzez wybranie z bazy aplikacji odpowiednich modułów niezbędnych do realizacji zlecenia i automatycznego przesłania gotowej specyfikacji do innych działów firmy, w tym na produkcję. Aplikacja miała też dawać możliwość tworzenia mapy obiektu, na którym miały się znajdować węzły cieplne oraz zapisywania dodatkowych informacji związanych z poszczególnym zleceniem.

Rozwiązanie

Dwuosobowy zespół testerów z Solwitu, stworzony w jeden dzień od podpisania umowy, przeprowadził szereg testów funkcjonalnych, stworzył specyfikację testową oraz plan testów formalizujący proces testowania. Całość trwała 8 tygodni i była zrealizowana zgodnie z wytycznymi ISTQB.

Eksperci Solwit QA współpracowali bezpośrednio z programistami klienta odpowiedzialnymi za aplikację mobilną. Nasi inżynierowie weszli w rolę użytkownika. Żeby skutecznie przetestować aplikację, niezbędne było pozyskanie wiedzy branżowej (jak powstają schematy instalacji, jakiego rodzaju dokumentacja jest potrzebna do przygotowania projektu itp.).

 

Zakres prac:

 

  1. Plan testów – dokument opisujący podejście i procedury do wykorzystania w procesie testowania, a także definiujący metryki QA dla aplikacji w celu sprawdzenia, czy jest gotowa do uruchomienia.
  2. Przypadki testowe zgodnie z zasadami opisanymi w planie testów.
  3. Wybór i konfiguracja narzędzi do zarządzania testami.
  4. Sprawdzenie przypadków testowych w cyklach testowych i bieżące zgłaszanie błędów do zespołu programistów klienta.

Efekt

Dostarczenie projektu w terminie i wysoka jakość natywnej aplikacji mobilnej, spełniająca oczekiwania klienta końcowego.

W 8 tygodni, testerzy z Solwitu przeprowadzili szczegółowe funkcjonalne testy aplikacji, zgodnie ze standardami ISTQB. Pracowali elastycznie, dostosowując czas pracy do dostępności zespołu programistów klienta.

Klient otrzymał zarówno pełną dokumentację testową, jak i listę defektów, które były przekazywane programistom na bieżąco w procesie testowania.

Podczas niemal 150 godzin testów aplikacja przeszła 15 iteracji.

W efekcie klient otrzymał w pełni przetestowaną, wysokiej jakości natywną aplikację mobilną.

Technologie

System operacyjny: Android

Framework: Unity, Xamarin

o kliencie

Design and Business to agencja doradztwa biznesowego. Inspiruje swoich klientów i wspiera ich w realizacji celów projektowych i biznesowych.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW