MVP platformy internetowej dla architektów krajobrazu

projekt dostarczony
w terminie

transparentne
prowadzenie prac

technologie, które umożliwiają skalowalność oraz rozbudowę platformy

projekt dostarczony w terminie

transparentne prowadzenie prac

technologie, które umożliwiają skalowalność oraz rozbudowę platformy

Najważniejsze informacje

Klient:

SquareRoots AS

Branża:

start-up

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

O FIRMIE

SquareRoot to norweski startup, którego biznesowa strategia skupia się na zazielenianiu przestrzeni. Tereny zielone w miastach są obecnie strategicznymi narzędziami do łagodzenia zmian klimatu i wspierania bioróżnorodności, więc SquareRoot chce wesprzeć architektów krajobrazu w dobieraniu odpowiednich roślin do konkretnych miejsc. Wspólnie z NIBIO, biologami, architektami krajobrazu i szkółkami roślin opracował listy roślin dla zieleni miejskiej oraz standardowe koncepcje, takie jak ogrody dachowe i łóżka deszczowe, w celu radzenia sobie z obfitymi opadami deszczu i zwiększenia bioróżnorodności.

WYZWANIE

Stworzenie platformy webowej dla architektów krajobrazu w technologii wybranej przez klienta.

Wyzwanie dla naszego zespołu dość mocno wiązało się z czasem. Klient miał określony termin, w którym chciał udostępnić platformę swoim partnerom. Potrzebował gotowego rozwiązania oraz technologii, na których miało się ono opierać.

Platforma internetowa miała łączyć architektów oraz inwestorów z lokalnymi szkółkami roślin. Użytkownicy w prosty sposób, dzięki opcji filtrowania, mieli dobierać rośliny do konkretnych warunków i lokalizacji.  Przykładowo: architekt projektuje taras o powierzchni 150 metrów² z południową wystawą w konkretnej lokalizacji, a system proponuje mu rośliny, które najlepiej będą czuły się w pełnym słońcu, obok siebie oraz wskazuje lokalizację najbliższych szkółek, z których może je zamówić. Brzmi dobrze? A to tylko początek!

ROZWIĄZANIE

Zespół programistów z kompetencjami w AWS i Angular.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu. Przejrzystość komunikacji pomogły nam zapewnić takie narzędzia jak Jira i Confluence – mogliśmy dzielić się wiedzą i systematyzować ją w trakcie rozwoju aplikacji.

EFEKT

MVP platformy internetowej dla architektów krajobrazu.

Po intensywnych dwóch miesiącach współpracy nasz zespół deweloperów dostarczył MVP platformy, dzięki której nasz klient zazieleni świat. Dziś mówimy o MVP nie bez powodu, gdyż wiemy, że będziemy dalej rozwijać wspomnianą platformę.

SquareRoot dzięki współpracy z nami dalej będzie mógł sprawiać, że miasta będą się stawać coraz bardziej zielone i to dosłownie! Dzięki współpracy z nami dysponuje dziś cyfrową platformą, która pomaga w znajdowaniu i pozyskiwaniu roślin. Za pośrednictwem sieci lokalnych szkółek roślin pomaga znaleźć odpowiednie rośliny na właściwe miejsce i pokazuje, które z nich są dostępne, aby dostarczyć je na czas.

Technologie

  • AWS (BAAS – Backend As A Service),
  • Cognito, Dynamo DB, Appsync, Lambda functions, Amplify,
  • Angular.

REFERENCJE

“Zespół Solwitu był bardzo pomocny i profesjonalny podczas całego projektu.”

Marie Patenère Co-Founder, SquareRoot AS

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW