Rozwój oprogramowania dla Graphics Display Controller w automotive

graphics_display_controller

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Zespół developerski klienta potrzebował wsparcia ekspertów w technologii Graphics Engine Solutions oraz w organizacji procesu tworzenia oprogramowania dla branży automotive.

Polski oddział firmy z międzynarodowym kapitałem, poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi tworzenie oprogramowania w języku C i znajomości technologii Graphics Engine Solutions. Zadaniem partnera było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad wytwarzaniem oprogramowania do wyświetlacza head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Rozszerzenie zespołów klienta o eksperta z kompetencjami w Graphics Engine Solutions.

Do zespołu klienta dołączył nasz specjalista z doświadczeniem w branży automotive i Graphics Engine Solutions. Jego unikatowe kompetencje i doświadczenie w tworzeniu oprogramowania wbudowanego Graphics Engine Solutions były niezbędne do stworzenia oprogramowania o najwyższej wymagalności bezpieczeństwa (safety-critical software). Jego wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dotyczące działań i procesów tworzenia oprogramowania HUD. Jednocześnie, praca odbywała się zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy klienta.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Kilkanaście zaimplementowanych funkcjonalności w układzie GDC (Graphics Display Controller), uruchomiony i przekazany do klienta nowy prototyp urządzenia, przegląd architektury i aktualizacja śledzalności wymagań.

W ramach współpracy, Solwit zrealizował rozwój wybranych funkcjonalności platformy HUD. Uczestniczyliśmy także w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i uruchomieniu nowego prototypu rozwiązania. W ramach prac deweloperskich wytworzono również architekturę modułów, skrypty wspomagające pracę deweloperską oraz zaktualizowano śledzalność wymagań funkcjonalnych dla całego projektu. Procesy tworzenia wszystkich wyżej wymienionych testów zostały również odpowiednio udokumentowane.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz