Rozwój oprogramowania dla Graphics Display Controller w automotive

HUD w samochodach luksusowych

zgodność z normą
ISO 26262 (ASIL B)

unikatowe kompetencje
w Graphics Engine Solutions

HUD w samochodach luksusowych

zgodność
z normą ISO 26262 (ASIL B)

unikatowe kompetencje w Graphics Engine Solutions

Najważniejsze informacje

Branża:

Automotive

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Nasz klient, to japońska firma z oddziałami na całym świecie. Lider w projektowaniu i wytwarzaniu rozwiązań podnoszących komfort oraz bezpieczeństwo kierowców, tj . wyświetlacze, czujniki samochodowe itp. Klientami firmy klienta są najwięksi na świecie producenci samochodów z wysokiej i najwyższej półki cenowej.

Wyzwanie

Zespół developerski klienta potrzebował wsparcia ekspertów w technologii Graphics Engine Solutions oraz w organizacji procesu tworzenia oprogramowania dla branży automotive.

Polski oddział firmy z międzynarodowym kapitałem, poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi tworzenie oprogramowania w języku C i znajomości technologii Graphics Engine Solutions. Zadaniem partnera było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad wytwarzaniem oprogramowania do wyświetlacza head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Rozwiązanie

Rozszerzenie zespołów klienta o eksperta z kompetencjami w Graphics Engine Solutions.

Do zespołu klienta dołączył nasz specjalista z doświadczeniem w branży automotive i Graphics Engine Solutions. Jego unikatowe kompetencje i doświadczenie w tworzeniu oprogramowania wbudowanego Graphics Engine Solutions były niezbędne do stworzenia oprogramowania o najwyższej wymagalności bezpieczeństwa (safety-critical software). Jego wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dotyczące działań i procesów tworzenia oprogramowania HUD. Jednocześnie, praca odbywała się zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy klienta.

Efekt

Kilkanaście zaimplementowanych funkcjonalności w układzie GDC (Graphics Display Controller), uruchomiony i przekazany do klienta nowy prototyp urządzenia, przegląd architektury i aktualizacja śledzalności wymagań.

W ramach współpracy, Solwit zrealizował rozwój wybranych funkcjonalności platformy HUD. Uczestniczyliśmy także w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i uruchomieniu nowego prototypu rozwiązania. W ramach prac deweloperskich wytworzono również architekturę modułów, skrypty wspomagające pracę deweloperską oraz zaktualizowano śledzalność wymagań funkcjonalnych dla całego projektu. Procesy tworzenia wszystkich wyżej wymienionych testów zostały również odpowiednio udokumentowane.

Technologie

  • układ: FPGA/SoC,

  • język programowania: Asembler

O firmie

Nasz klient to światowy lider w projektowaniu i produkcji wyświetlaczy i czujników samochodowych. Od momentu powstania w 1950 roku, firma wytwarza innowacyjne produkty dla przemysłu motoryzacyjnego, podnoszące bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców.

Firma powstała w Japonii, obecnie posiada 34 oddziały w 11 krajach w Europie, Ameryce, Ameryce Południowej i Azji. Oddział europejski (NSEU) z biurami w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Francji zatrudnia ponad 150 osób odpowiedzialnych za zarządzanie projektami, kontrolę jakości i rozwiązania inżynieryjne dla europejskich klientów.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW