Stworzenie aplikacji do konfiguracji systemu kolejowego

aplikacja_dla_kolei

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Klient potrzebował partnera do stworzenia i przetestowania oprogramowania w technologii .NET  do konfiguracji systemu kolejowego o nienaruszalności SIL4

Klient realizował projekt rozwoju systemu kolejowego o wysokim stopniu bezpieczeństwa. W związku z tym, że sprawdziliśmy się już we współpracy przy innym projekcie, poprosił nas o wsparcie w stworzeniu graficznego narzędzia do łatwej i intuicyjnej konfiguracji bardzo złożonego systemu kolejowego. Narzędzie to, miało dopełniać nowo wdrażane urządzenia i stanowić kompleksowe rozwiązanie w zakresie sygnalizacji kolejowej. Dodatkowo, system miał za zadanie walidację konfiguracji pod moduły oprogramowania i możliwość bezpośredniego programowania poszczególnych komponentów systemu.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Stworzenie oprogramowania w technologii .NET

Solwit dostarczył trzech specjalistów z doświadczeniem w technologii .NET . Zespół ten był złożony z lidera technicznego i dwóch inżynierów. Ich wiedza, zaangażowanie i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu, ale także pozwoliły na wzmocnienie kompetencji w tej technologii po stronie klienta. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Oprogramowanie klienta zdobyło uznanie na największych targach kolejowych w Europie oraz bardzo dobre opinie od użytkowników.

Pomogliśmy klientowi w stworzeniu oprogramowania, które stanowi dziś o jego przewadze konkurencyjnej na rynku kolejowym. Zaangażowanie i pomysłowość naszego zespołu spowodowały, że produkt stał się hitem na strategicznych targach branżowych klienta. Po sukcesie pierwszej wersji oprogramowania, wciąż je rozwijamy i utrzymujemy, dostosowując je do aktualnych potrzeb klienta i rynku.

„Solwit S.A. był odpowiedzialny za wykonanie części oprogramowania embedded dla systemu, zgodnie z rygorami branżowych norm kolejowych, oraz zapewnienie jakości oprogramowania w zautomatyzowanym środowisku testowym. Dziś system UniAC(2) jest wdrażany u operatorów linii kolejowych na całym świecie zapewniając zgodne z normami bezpieczeństwo ruchu szynowego. Obecnie Solwit, jako stały partner Voestalpine SIGNALING, uczestniczy w procesach dalszego utrzymania i rozwoju systemu, jednocześnie stanowiąc wsparcie w dostosowywaniu rozwiązania do wymagań poszczególnych rynków docelowych.”

Przemysław Wołoszyk, dyrektor ds. rozwoju, Voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz