Stworzenie aplikacji do konfiguracji systemu kolejowego

aplikacja dostrzeżona
na targach branżowych

.NET
wiodąca technologia

oprogramowanie
do projektowania i konfiguracji systemu

aplikacja dostrzeżona na targach branżowych

.NET wiodąca technologia

oprogramowanie
do projektowania i konfiguracji systemu

Najważniejsze informacje

Klient:

Voestalpine

Branża:

Transport i logistyka

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Voestalpine to globalna grupa kapitałowa, zajmująca się produkcją, integracją, instalacją i serwisem urządzeń i systemów służących poprawie efektywności oraz bezpieczeństwa transportu kolejowego i drogowego.

Wyzwanie

Klient potrzebował partnera do stworzenia i przetestowania oprogramowania w technologii .NET  do konfiguracji systemu kolejowego o nienaruszalności SIL4

Klient realizował projekt rozwoju systemu kolejowego o wysokim stopniu bezpieczeństwa. W związku z tym, że sprawdziliśmy się już we współpracy przy innym projekcie, poprosił nas o wsparcie w stworzeniu graficznego narzędzia do łatwej i intuicyjnej konfiguracji bardzo złożonego systemu kolejowego. Narzędzie to, miało dopełniać nowo wdrażane urządzenia i stanowić kompleksowe rozwiązanie w zakresie sygnalizacji kolejowej. Dodatkowo, system miał za zadanie walidację konfiguracji pod moduły oprogramowania i możliwość bezpośredniego programowania poszczególnych komponentów systemu.

Rozwiązanie

Stworzenie oprogramowania w technologii .NET

Solwit dostarczył trzech specjalistów z doświadczeniem w technologii .NET . Zespół ten był złożony z lidera technicznego i dwóch inżynierów. Ich wiedza, zaangażowanie i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu, ale także pozwoliły na wzmocnienie kompetencji w tej technologii po stronie klienta. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy.

Efekt

Oprogramowanie klienta zdobyło uznanie na największych targach kolejowych w Europie oraz bardzo dobre opinie od użytkowników.

Pomogliśmy klientowi w stworzeniu oprogramowania, które stanowi dziś o jego przewadze konkurencyjnej na rynku kolejowym. Zaangażowanie i pomysłowość naszego zespołu spowodowały, że produkt stał się hitem na strategicznych targach branżowych klienta. Po sukcesie pierwszej wersji oprogramowania, wciąż je rozwijamy i utrzymujemy, dostosowując je do aktualnych potrzeb klienta i rynku.

Referencje

„Solwit S.A. był odpowiedzialny za wykonanie części oprogramowania embedded dla systemu, zgodnie z rygorami branżowych norm kolejowych, oraz zapewnienie jakości oprogramowania w zautomatyzowanym środowisku testowym. Dziś system UniAC(2) jest wdrażany u operatorów linii kolejowych na całym świecie zapewniając zgodne z normami bezpieczeństwo ruchu szynowego. Obecnie Solwit, jako stały partner Voestalpine SIGNALING, uczestniczy w procesach dalszego utrzymania i rozwoju systemu, jednocześnie stanowiąc wsparcie w dostosowywaniu rozwiązania do wymagań poszczególnych rynków docelowych.”

Przemysław Wołoszyk, dyrektor ds. rozwoju, Voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o.

Technologie

Normy przemysłu kolejowego: CENELEC SIL4 i norm ISO 50126, ISO 50128, ISO 50129, ISO 50159, redundancja, MISRA C 2012, modelowanie UML, rodzina PIC32 uC CAN, SPI, Ethernet, EtherCAT.

Narzędzia

SVN, Redmine, Enterprise Architect, MPLAB X IDE, Pc-Lint, Cppcheck, Code collaborator, Gerrit, Vera++, Uncrustify, Jira, Redmine, Jenkins

Języki programowania

C, C#, .NET, ASM, PIC32, ARM

Środowisko CI

Jenkins, Unity, dedykowany model walidacji, wyposażenie sieciowe oraz urządzenia wbudowane + elementy infrastruktury kolejowej

Dokumentacja testowa zgodna z IEEE 20119

Model rozliczeniowy

Time & Material

Metodyka

V-Model

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW