Testy eksploracyjne aplikacji webowej i mobilnej dla dzieci

Fundacja potrzebowała sprawdzenia swojej aplikacji w wersji mobilnej i webowej

Naszym klientem była fundacja, której misją jest wspieranie młodych artystów, szczególnie na terenach dotkniętych konfliktami zbrojnymi (Bliski Wschód, Afryka Północna i Europa Wschodnia). W ramach swoich działań dają im narzędzia, żeby w przyszłości mogli stać się profesjonalnymi muzykami. Fundacja skupia się nie tylko na muzyce – dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii wspierają rozwój dzieci w wielu kierunkach, wykorzystując do tego stworzone na ich potrzeby aplikacje. Wsparcie w testowaniu tych aplikacji zapewnił Solwit. Klient potrzebował drugiej pary oczu, która sprawdzi, czy wszystko co zostało zawarte w dokumentacji, ma swoje odzwierciedlenie w funkcjonalnościach i czy działają one tak, jak powinny. 

Wykonaliśmy testy eksploracyjne aplikacji mobilnej i webowej

Klient dostarczył nam gotowe aplikacje: mobilną i webową wraz z dokumentacją wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych. 

Aplikacja mobilna to launcher, umożliwiający sterowanie zainstalowanymi aplikacjami i konfigurowanie dostępu do treści edukacyjnych na tablecie, w zależności od wieku użytkownika urządzenia. Dodatkowo zintegrowana aplikacja webowa stanowi swoisty backoffice, dzięki któremu w prosty sposób można zarządzać ustawieniami launchera. 

Naszym zadaniem było dokładne przetestowanie pod względem zgodności z wymaganiami funkcjonalnymi i niefunkcjonalnymi oraz wyszukanie i opisanie potencjalnych defektów. 

Testy przeprowadzone przez nas były jedną z ostatnich faz tworzenia produktu. Zastosowaliśmy techniki eksploracyjne, szczególną wagę przykładając do przekrojowego przetestowania aplikacji na podstawie list kontrolnych oraz pokrycia testami wszystkich dostarczonych wymagań. 

Zależało nam na tym, aby klient oprócz listy znalezionych defektów, otrzymał przekrojową informację zwrotną opisującą stan jakości aplikacji. 

Ten projekt to zadanie, które dało mi bardzo dużo satysfakcji. Zanim rozpoczęłam testy, zapoznałam się z działalnością fundacji – chciałam dowiedzieć się jak najwięcej o potencjalnych użytkownikach produktu, a zrozumienie, jak wartościowa jest działalność naszego klienta, mocno zmotywowało mnie do działania. Z jednej strony chciałam przeprowadzić najbardziej efektywne testy i przygotować przekrojowy, użyteczny raport, z drugiej poczułam, że naprawdę zależy mi, żeby użytkownicy aplikacji mogli korzystać z niej z przyjemnością, nie napotykając żadnych  niespodzianek po drodze.

Alicja Polska, Starszy Tester Oprogramowania, Solwit

Oddaliśmy gotowy raport z testów eksploracyjnych

Wykonanie testów zajęło nam dwa tygodnie, w trakcie których wykonaliśmy szereg różnorodnych testów pozytywnych i negatywnych. Rezultatem naszych działań był raport, zawierający informacje o poziomie pokrycia aplikacji testami oraz wskazania, które komponenty działają prawidłowo, a które wymagają poprawek. W dokumencie zawarliśmy listę ujawnionych defektów posegregowanych zgodnie z otrzymanymi wymaganiami oraz skategoryzowanych pod względem dotkliwości dla użytkownika, a także nasze obserwacje i uwagi, które pojawiły się w trakcie testowania aplikacji.  

Wszystkie ujawnione defekty zostały szczegółowo opisane i poparte dowodami w postaci screenshotów oraz krótkich nagrań przedstawiających błędne zachowanie aplikacji. 

Solwit przetestował dla nas jedną z aplikacji w wersji webowej oraz mobilnej. Czynnikiem, który odgrywał dla nas istotną rolę, był czas – zależało nam na szybkim poznaniu wyników przeprowadzonego testowania. W dwa tygodnie powstał obszerny raport, zawierający informacje o poziomie pokrycia aplikacji testami oraz wskazania, które komponenty działają prawidłowo, a które wymagają poprawek. W dokumencie została zawarta lista ujawnionych defektów posegregowanych zgodnie z otrzymanymi wymaganiami oraz skategoryzowanych pod względem dotkliwości dla użytkownika, a dodatkowo obserwacje i uwagi, które pojawiły się w trakcie testowania aplikacji. Wszystkie ujawnione defekty zostały szczegółowo opisane i poparte dowodami w postaci screenshotów oraz krótkich nagrań przedstawiających błędne zachowanie aplikacji. 

Przedstawiciel klienta, Organizacja non-profit

Szukasz podobnego rozwiązania?

Testy eksploracyjne aplikacji webowej i mobilnej dla dzieci
Branża i kraj
Działalność charytatywna
Unia Europejska
Zakres projektu
testy eksploracyjne
POROZMAWIAJMY O TWOIM PROJEKCIE
Porozmawiajmy o Twoim projekcie:
Wymagania01

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

Priorytety02

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

Czas03

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie
pytania odpowie
Oksana Wojtkiewicz
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Najnowsze Case Studies
Protokół OPC UA i integracja systemów – przykładowe wdrożenie
Embedded
WIĘCEJ
Testowanie aplikacji mobilnej wirtualnej kasy fiskalnej i przygotowanie do procesu certyfikacji
Testowanie oprogramowania
WIĘCEJ
Internetowa platforma zakupowa do przetargów publicznych
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Zaawansowane narzędzie do analityki dla internetowej drogerii
Biznes w chmurze
WIĘCEJ
System wizyjnej kontroli jakości produkcji w FMCG
Rozwój oprogramowania
WIĘCEJ
Aplikacja mobilna do zarządzania rowerami elektrycznymi
Biznes w chmurze
WIĘCEJ
SKONTAKTUJ SIĘ
Wypełnij
formularz.
Skontaktujemy się z Tobą,
żeby umówić rozmowę
w dogodnym dla Ciebie terminie.

Contact form

Hidden
(wymagane)