Testy funkcjonalne i rozwój aplikacji Human-Machine Interface (HMI)

0 .000

zaimplementowanych
i przeprowadzonych testów

zgodność z normą
ISO 26262 (ASIL B)

aplikacja
Human-Machine Interface

0 .000

przeprowa-
dzonych testów

zgodność
z normą
ISO 26262 (ASIL B)

aplikacja Human-Machine Interface

Najważniejsze informacje

Branża:

Automotive

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Nasz klient, to japońska firma z oddziałami na całym świecie. Lider w projektowaniu i wytwarzaniu rozwiązań podnoszących komfort oraz bezpieczeństwo kierowców, tj . wyświetlacze, czujniki samochodowe itp. Klientami firmy klienta są najwięksi na świecie producenci samochodów z wysokiej i najwyższej półki cenowej.

Wyzwanie

Istniejące zespóły klienta (testerski i developerski) wymagały wsparcia w zakresie kompetencji dotyczących technologii i procesów, wymaganych w procesie tworzenia oprogramowania dla branży automotive.

Polski oddział firmy z międzynarodowym kapitałem, poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi tworzenie oprogramowania i przeprowadzenie wysokiej jakości testów jednostkowych i Human-Machine Interface (HMI). Naszym zadaniem było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad wytwarzaniem i testowaniem oprogramowania do różnego typu wyświetlaczy head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Rozwiązanie

Zrealizowanie testów funkcjonalnych HMI i implementacja funkcjonalności do systemu.

Solwit od lat z sukcesem realizuje skomplikowane systemy o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Nasze doświadczenie w projektach dla branży kolejowej i dbałość o zgodność z normami przekonało naszego klienta do zaangażowania nas w projekt dotyczący HUD.

Do projektu klienta dołączył zespół z Solwitu, z doświadczeniem w branży automotive. Tworzyło go trzech inżynierów o unikatowych kompetencjach, doświadczonych w tworzeniu oprogramowania wbudowanego, o najwyższej wymagalności bezpieczeństwa (safety-critical software). Ich wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołów klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dotyczące działań i procesów tworzenia oraz testowania oprogramowania HUD. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy klienta.

Efekt

Dostarczone na czas, bezpieczne i wydajne oprogramowanie wbudowane do Head-Up Display wraz z dokumentacją.

W ramach współpracy zespół Solwitu zrealizował development wybranych funkcjonalności platformy HUD. Nasz zespół uczestniczył także w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i testów platformy. Przygotowaliśmy również infrastrukturę testową. Wytworzyliśmy testy jednostkowe i testy HMI. Procesy tworzenia wszystkich wspomnianych testów zostały również odpowiednio udokumentowane.

O firmie

Nasz klient, to światowy lider w projektowaniu i produkcji wyświetlaczy i czujników samochodowych. Od momentu powstania w 1950 roku, firma wytwarza innowacyjne produkty dla przemysłu motoryzacyjnego, podnoszące bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców.

Firma powstała w Japonii, obecnie posiada 34 oddziały w 11 krajach w Europie, Ameryce, Ameryce Południowej i Azji. Oddział europejski (NSEU) z biurami w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Francji zatrudnia ponad 150 osób odpowiedzialnych za zarządzanie projektami, kontrolę jakości i rozwiązania inżynieryjne dla europejskich klientów.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW