Testy funkcjonalne i rozwój aplikacji Human-Machine Interface (HMI)

human_machine_interface

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Istniejące zespóły klienta (testerski i developerski) wymagały wsparcia w zakresie kompetencji dotyczących technologii i procesów, wymaganych w procesie tworzenia oprogramowania dla branży automotive.

Polski oddział firmy z międzynarodowym kapitałem, poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi tworzenie oprogramowania i przeprowadzenie wysokiej jakości testów jednostkowych i Human-Machine Interface (HMI). Naszym zadaniem było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad wytwarzaniem i testowaniem oprogramowania do różnego typu wyświetlaczy head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Zrealizowanie testów funkcjonalnych HMI i implementacja funkcjonalności do systemu.

Solwit od lat z sukcesem realizuje skomplikowane systemy o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Nasze doświadczenie w projektach dla branży kolejowej i dbałość o zgodność z normami przekonało naszego klienta do zaangażowania nas w projekt dotyczący HUD.

Do projektu klienta dołączył zespół z Solwitu, z doświadczeniem w branży automotive. Tworzyło go trzech inżynierów o unikatowych kompetencjach, doświadczonych w tworzeniu oprogramowania wbudowanego, o najwyższej wymagalności bezpieczeństwa (safety-critical software). Ich wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołów klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dotyczące działań i procesów tworzenia oraz testowania oprogramowania HUD. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy klienta.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Dostarczone na czas, bezpieczne i wydajne oprogramowanie wbudowane do Head-Up Display wraz z dokumentacją.

W ramach współpracy zespół Solwitu zrealizował development wybranych funkcjonalności platformy HUD. Nasz zespół uczestniczył także w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i testów platformy. Przygotowaliśmy również infrastrukturę testową. Wytworzyliśmy testy jednostkowe i testy HMI. Procesy tworzenia wszystkich wspomnianych testów zostały również odpowiednio udokumentowane.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz