Wsparcie klienta we wdrożeniu procesu rozwoju bezpiecznego oprogramowania wbudowanego typu embedded (cyber-security) oraz jego przetestowaniu

testy penetracyjne
i fuzzing

proces zgodny
z ISO 21434

unikatowe kompetencje
z zakresu cyber-security
w automotive

testy penetracyjne
i fuzzing

proces zgodny z ISO 21434

unikatowe kompetencje
z zakresu cyber-security w automotive

Najważniejsze informacje

Branża:

Automotive

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Nasz klient, to japońska firma z oddziałami na całym świecie. Lider w projektowaniu i wytwarzaniu rozwiązań podnoszących komfort oraz bezpieczeństwo kierowców, tj . wyświetlacze, czujniki samochodowe itp. Klientami firmy klienta są najwięksi na świecie producenci samochodów z wysokiej i najwyższej półki cenowej.

Wyzwanie

Istniejący zespół cyber-security klienta potrzebował wsparcia specjalistów z unikatowymi kompetencjami. Szukał ekspertów z doświadczeniem w pracy dla branży automotive. Ważnym było również, żeby swobodnie posługiwali się technologiami używanymi w testach cyber-security i procesami wymaganymi w tworzeniu oprogramowania zgodnie z nową normą ISO21434.

Polski oddział firmy z międzynarodowym kapitałem, poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi tworzenie bezpiecznego oprogramowania i przeprowadzenie wysokiej jakości testów bezpieczeństwa. Zadaniem partnera było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad wytwarzaniem oprogramowania do wyświetlacza head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Rozwiązanie

Rozszerzenie zespołów klienta o ekspertów z kompetencjami cyber-security.

Solwit dostarczył dwóch specjalistów z doświadczeniem w branży automotive i testach cyber-security. Zespół był złożony z inżynierów o unikatowych kompetencjach, doświadczonych w tworzeniu oprogramowania wbudowanego i testach cyber-security.

Ich wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dot. działań i procesów tworzenia oprogramowania i testów HUD pod kątem cyber-security. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy.

Efekt

Funkcjonalności bezpieczeństwa systemu, wyniki testów bezpieczeństwa oraz proces testowania oprogramowania wbudowanego wraz z dokumentacją dostarczone na czas.

Zespół Solwitu uczestniczył w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i wytwarzaniu testów jednostkowych do funkcjonalności bezpieczeństwa. Procesy tworzenia wszystkich wyżej wymienionych testów zostały również odpowiednio udokumentowane. W ramach współpracy nasz zespół wspomagał również klienta w tworzeniu procesu testowania oprogramowania pod kątem bezpieczeństwa, samodzielnie tworzył wybrane funkcje bezpieczeństwa, wykonywał wybrane testy (fuzz testy, testy penetracyjne) i analizy systemu (analiza krypto elementów).

O firmie

Nasz klient to światowy lider w projektowaniu i produkcji wyświetlaczy i czujników samochodowych. Od momentu powstania w 1950 roku, firma wytwarza innowacyjne produkty dla przemysłu motoryzacyjnego, podnoszące bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców.

 

Firma powstała w Japonii, obecnie posiada 34 oddziały w 11 krajach w Europie, Ameryce, Ameryce Południowej i Azji. Oddział europejski (NSEU) z biurami w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Francji zatrudnia ponad 150 osób odpowiedzialnych za zarządzanie projektami, kontrolę jakości i rozwiązania inżynieryjne dla europejskich klientów.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW