Wsparcie klienta we wdrożeniu procesu rozwoju bezpiecznego oprogramowania wbudowanego typu embedded (cyber-security) oraz jego przetestowaniu

cs_automotive

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Istniejący zespół cyber-security klienta potrzebował wsparcia specjalistów z unikatowymi kompetencjami. Szukał ekspertów z doświadczeniem w pracy dla branży automotive. Ważnym było również, żeby swobodnie posługiwali się technologiami używanymi w testach cyber-security i procesami wymaganymi w tworzeniu oprogramowania zgodnie z nową normą ISO21434 i rozporządzeniem unijnym R155.

Polski oddział firmy z międzynarodowym kapitałem, poszukiwał partnera z kompetencjami umożliwiającymi tworzenie bezpiecznego oprogramowania i przeprowadzenie wysokiej jakości testów bezpieczeństwa. Zadaniem partnera było wsparcie zespołów klienta, pracujących nad wytwarzaniem oprogramowania do wyświetlacza head-up display (HUD) w samochodach luksusowych producentów z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec i Szwecji.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Rozszerzenie zespołów klienta o ekspertów z kompetencjami cyber-security.

Solwit dostarczył specjalistów z doświadczeniem w branży automotive i testach cyber-security. Zespół był złożony z inżynierów o unikatowych kompetencjach, doświadczonych w tworzeniu oprogramowania wbudowanego i testach cyber-security.

Ich wiedza i umiejętności nie tylko uzupełniły brakujące kompetencje zespołu klienta, ale także umożliwiły wsparcie konsultingowe, tj. rekomendacje dot. działań i procesów tworzenia oprogramowania i testów HUD pod kątem cyber-security. Jednocześnie, zespół Solwitu pracował zgodnie z wewnętrzną kulturą firmy klienta, w oparciu o specyficzne narzędzia i procesy.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Funkcjonalności bezpieczeństwa systemu, wyniki testów bezpieczeństwa oraz proces testowania oprogramowania wbudowanego wraz z dokumentacją dostarczone na czas.

Zespół Solwitu uczestniczył w tworzeniu architektury wybranych funkcjonalności i wytwarzaniu testów jednostkowych do funkcjonalności bezpieczeństwa. Procesy tworzenia wszystkich wyżej wymienionych testów zostały również odpowiednio udokumentowane. W ramach współpracy nasz zespół wspomagał również klienta w tworzeniu procesu testowania oprogramowania pod kątem bezpieczeństwa, samodzielnie tworzył wybrane funkcje bezpieczeństwa, wykonywał wybrane testy (fuzz testy, testy penetracyjne) i analizy systemu (analiza krypto elementów).

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Na wszystkie pytania odpowie

Oksana Wojtkiewicz