Analiza danych z rynku farmaceutycznego w czasie rzeczywistym

0 %

transakcji w chmurze

analityka w kilka minut

ekspresowe i przejrzyste raporty

0 %

danych w chmurze

skalowalne zasoby na żądanie

wprowadzenie produktu na rynek globalny

Najważniejsze informacje

Klient:

FarmaProm Polska Sp. z o.o. sp. k.

Branża:

Farmacja

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Solwit wsparł Farmaprom wiedzą i doświadczeniem w budowaniu systemów analitycznych opartych na BigData. Zapewniliśmy doradztwo i wsparcie w zakresie BigQuery i Google Cloud Platform, które pomogą klientowi z sukcesem tworzyć i rozwijać własne narzędzie do zarządzania dużą ilością danych.

Wyzwanie

Przeciążona baza danych transakcyjnych blokuje rozwój biznesu.

 

Transakcyjna baza danych osiągnęła swoje limity w ilości gromadzonych danych. Ich analiza zajmowała zbyt dużo czasu. Ze względu na silne obciążenie systemu musiała być przeprowadzana w nocy.

 

Brakowało zasobów do analizy dużych ilości historycznych i bieżących transakcji. Tym samym prognozowanie zachowań rynkowych do podejmowania skutecznych decyzji było niezwykle trudne. Wraz z brakiem możliwości gromadzenia danych nie było mowy o rozwoju biznesu i obsłudze nowych klientów.

Rozwiązanie

Gromadzenie i analiza dużej ilości danych w chmurze z użyciem BigQuery i Google Cloud Platform.

Po przeanalizowaniu sytuacji, kluczowym było znalezienie takiego rozwiązania, które pozwoliłoby nie tylko na gromadzenie dużej ilości danych, ale również dostarczyłoby narzędzia do ich skutecznej analizy i wizualizacji w postaci przejrzystych raportów. Zespół Solwit, zaproponował wykorzystanie możliwości, jakie dają usługi chmurowe. Najlepszym wyborem było przeniesienie danych z SQL do BigQuery i stworzenie własnego Datalake.

Efekt

Skalowalna baza danych, analiza informacji w czasie rzeczywistym i przejrzyste raporty.

 

BigQuery umożliwiło analizę danych historycznych i transakcji w czasie rzeczywistym w ciągu kilku sekund. Dotychczas zajmowało to kilka, a nawet kilkanaście godzin. FarmaProm opracował nowe, kompleksowe narzędzie Business Intelligence do tworzenia dedykowanych raportów zarządczych.

 

Poza skalowalnością i dużą mocą obliczeniową wykorzystanie rozwiązań chmurowych stworzyło również nowe możliwości analityczne i raportowe.

Jak chmura Google umożliwia analizę danych w czasie rzeczywistym?

14 kwietnia 2021 Google Cloud oficjalnie otworzył swój region w Polsce. Wspólnie z naszymi klientami mieliśmy okazję podzielić się z uczestnikami dwiema interesującymi historiami o tym, jak wykorzystanie możliwości chmury Google przyspieszyło rozwój ich biznesu.

 

Michał Zieniewicz, szef Business Unitu Cloud&Integration Services z Solwitu rozmawiał z Michałem Górskim, Big Data Developerem z FarmaProm o tym, jak chmura Google umożliwia analizę danych w czasie rzeczywistym.

 

Z nagrania dowiesz się:

  • z jakimi wyzwaniami mierzyliśmy się podczas realizacji tego projektu,
  • jak wygląda architektura stworzonego rozwiązania,
  • jakie efekty dla biznesu przyniosło naszemu klientowi wykorzystanie chmury Google.

Obejrzyj także rozmowę z Wojciechem Sznapką z STS o tym, jak Solwit i chmura Google pomogli przyspieszyć realizację wypłat wygranych w zakładach bukmacherskich. Kliknij TUTAJ.

Zastosowane rozwiązania

  • Google Cloud Platform, BigQuery

O firmie

FarmaProm jest pierwszą otwartą i niezależną platformą internetową na rynku farmaceutycznym. Zapewnia nowoczesne rozwiązania cyfrowe (Systemy CRM, SFA i BI) do kompleksowego zarządzania firmami farmaceutycznymi i aptekami. Obsługuje ponad 60% transakcji na polskim rynku farmaceutycznym.

Referencje

„FarmaProm korzysta z usług Solwit S.A., która w sposób profesjonalny zapewnia nam wsparcie doradcze oraz wdrożeniowe związane z technologiami BigData, w tym funkcjonalnościami Google Cloud Platform i BigQuery. Współpraca zespołu FarmaProm z dedykowanymi przez Solwit osobami miała charakter partnerski i cenny dla wszystkich jej uczestników.”

 

Krzysztof Bronowski, dyrektor ds. finansów FarmaProm Polska Sp. z o.o. sp. k.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW