Analiza danych z rynku farmaceutycznego w czasie rzeczywistym - Solwit | Software Development | Tests | Cloud Services

Analiza danych z rynku farmaceutycznego w czasie rzeczywistym

0 %

transakcji w chmurze

analityka w kilka minut

ekspresowe i przejrzyste raporty

0 %

danych w chmurze

skalowalne zasoby na żądanie

wprowadzenie produktu na rynek globalny

Najważniejsze informacje

Klient:

FarmaProm Polska Sp. z o.o. sp. k.

Branża:

Farmacja

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Solwit wsparł Farmaprom wiedzą i doświadczeniem w budowaniu systemów analitycznych opartych na BigData. Zapewniliśmy doradztwo i wsparcie w zakresie BigQuery i Google Cloud Platform, które pomogą klientowi z sukcesem tworzyć i rozwijać własne narzędzie do zarządzania dużą ilością danych.

Wyzwanie

Przeciążona baza danych transakcyjnych blokuje rozwój biznesu.

Transakcyjna baza danych osiągnęła swoje limity w ilości gromadzonych danych. Ich analiza zajmowała zbyt dużo czasu. Ze względu na silne obciążenie systemu musiała być przeprowadzana w nocy.

Brakowało zasobów do analizy dużych ilości historycznych i bieżących transakcji. Tym samym prognozowanie zachowań rynkowych do podejmowania skutecznych decyzji było niezwykle trudne. Wraz z brakiem możliwości gromadzenia danych nie było mowy o rozwoju biznesu i obsłudze nowych klientów. 

Rozwiązanie

Gromadzenie i analiza dużej ilości danych w chmurze z użyciem BigQuery i Google Cloud Platform.

Po przeanalizowaniu sytuacji, kluczowym było znalezienie takiego rozwiązania, które pozwoliłoby nie tylko na gromadzenie dużej ilości danych, ale również dostarczyłoby narzędzia do ich skutecznej analizy i wizualizacji w postaci przejrzystych raportów. Zespół Solwit, zaproponował wykorzystanie możliwości, jakie dają usługi w chmurze. Najlepszym wyborem było przeniesienie danych z SQL do BigQuery i stworzenie własnego Datalake.

Efekt

Skalowalna baza danych, analiza informacji w czasie rzeczywistym i przejrzyste raporty.

BigQuery umożliwiło analizę danych historycznych i transakcji w czasie rzeczywistym w ciągu kilku sekund. Dotychczas zajmowało to kilka, a nawet kilkanaście godzin. FarmaProm opracował nowe, kompleksowe narzędzie Business Intelligence do tworzenia dedykowanych raportów zarządczych. 

Poza skalowalnością i dużą mocą obliczeniową wykorzystanie rozwiązań chmurowych stworzyło również nowe możliwości.

 

Dzięki technologiom kognitywnym – sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia się możliwe jest dziś prognozowanie zachowań rynkowych, a co za tym idzie określanie szans i zagrożeń dla rozwoju biznesu w długiej perspektywie.

O firmie

FarmaProm jest pierwszą otwartą i niezależną platformą internetową na rynku farmaceutycznym. Zapewnia nowoczesne rozwiązania cyfrowe (Systemy CRM, SFA i BI) do kompleksowego zarządzania firmami farmaceutycznymi i aptekami. Obsługuje ponad 60% transakcji na polskim rynku farmaceutycznym.

Zastosowane rozwiązania

  • Google Cloud Platform, BigQuery

Referencje

„FarmaProm korzysta z usług Solwit S.A., która w sposób profesjonalny zapewnia nam wsparcie doradcze oraz wdrożeniowe związane z technologiami BigData, w tym funkcjonalnościami Google Cloud Platform i BigQuery. Współpraca zespołu FarmaProm z dedykowanymi przez Solwit osobami miała charakter partnerski i cenny dla wszystkich jej uczestników.”

 

Krzysztof Bronowski, dyrektor ds. finansów FarmaProm Polska Sp. z o.o. sp. k.

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW