Analiza danych z rynku farmaceutycznego w czasie rzeczywistym

analiza_danych_rynek_farmaceutyczny

Branża i kraj

Zakres projektu

Technologie

Czego klient potrzebował?

Przeciążona baza danych transakcyjnych blokuje rozwój biznesu.

Transakcyjna baza danych osiągnęła swoje limity w ilości gromadzonych danych. Ich analiza zajmowała zbyt dużo czasu. Ze względu na silne obciążenie systemu musiała być przeprowadzana w nocy.

Brakowało zasobów do analizy dużych ilości historycznych i bieżących transakcji. Tym samym prognozowanie zachowań rynkowych do podejmowania skutecznych decyzji było niezwykle trudne. Wraz z brakiem możliwości gromadzenia danych nie było mowy o rozwoju biznesu i obsłudze nowych klientów.

Szukasz podobnego rozwiązania? Porozmawiajmy!

Co zaproponowaliśmy?

Gromadzenie i analiza dużej ilości danych w chmurze z użyciem BigQuery i Google Cloud Platform.

Po przeanalizowaniu sytuacji, kluczowym było znalezienie takiego rozwiązania, które pozwoliłoby nie tylko na gromadzenie dużej ilości danych, ale również dostarczyłoby narzędzia do ich skutecznej analizy biznesowej i wizualizacji w postaci przejrzystych raportów. Zespół Solwit, zaproponował wykorzystanie możliwości, jakie dają usługi chmurowe. Najlepszym wyborem było przeniesienie danych z SQL do BigQuery i stworzenie własnego Datalake.

W ekspresowym tempie udostępniliśmy zespół stworzony z 5 developerów. Wiedzieliśmy, że czas w tym projekcie jest kluczowy dlatego w 2 miesiące stworzyliśmy platformę internetową od A do Z. Cenimy sobie transparentną komunikację i bliską współpracę z klientem, dlatego zaprosiliśmy jego zespół do udziału w codziennych spotkaniach (daily meetings), żeby na bieżąco konsultować potrzeby, postęp prac i zmiany wynikające z ewolucji projektu.

Mężczyzna

Mariusz Kowalski

Senior Project Manager

Co osiągnęliśmy?

Skalowalna baza danych, analiza informacji w czasie rzeczywistym i przejrzyste raporty.

BigQuery umożliwiło analizę danych historycznych i transakcji w czasie rzeczywistym w ciągu kilku sekund. Dotychczas zajmowało to kilka, a nawet kilkanaście godzin. FarmaProm opracował nowe, kompleksowe narzędzie Business Intelligence do tworzenia dedykowanych raportów zarządczych.

Poza skalowalnością i dużą mocą obliczeniową wykorzystanie rozwiązań chmurowych stworzyło również nowe możliwości analityczne i raportowe.

„FarmaProm korzysta z usług Solwit S.A., która w sposób profesjonalny zapewnia nam wsparcie doradcze oraz wdrożeniowe związane z technologiami BigData, w tym funkcjonalnościami Google Cloud Platform i BigQuery. Współpraca zespołu FarmaProm z dedykowanymi przez Solwit osobami miała charakter partnerski i cenny dla wszystkich jej uczestników.”

Krzysztof Bronowski, dyrektor ds. finansów FarmaProm Polska Sp. z o.o. sp. k.

Jak chmura Google umożliwia analizę danych w czasie rzeczywistym?

14 kwietnia 2021 Google Cloud oficjalnie otworzył swój region w Polsce. Wspólnie z naszymi klientami mieliśmy okazję podzielić się z uczestnikami dwiema interesującymi historiami o tym, jak wykorzystanie możliwości chmury Google przyspieszyło rozwój ich biznesu.

Michał Zieniewicz, szef Business Unitu Cloud&Integration Services z Solwitu rozmawiał z Michałem Górskim, Big Data Developerem z FarmaProm o tym, jak chmura Google umożliwia analizę danych w czasie rzeczywistym.

Z nagrania dowiesz się:

  • z jakimi wyzwaniami mierzyliśmy się podczas realizacji tego projektu,
  • jak wygląda architektura stworzonego rozwiązania,
  • jakie efekty dla biznesu przyniosło naszemu klientowi wykorzystanie chmury Google.

Obejrzyj także rozmowę z Wojciechem Sznapką z STS o tym, jak Solwit i chmura Google pomogli przyspieszyć realizację wypłat wygranych w zakładach bukmacherskich. Kliknij TUTAJ.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie:

Icon check

1. WYMAGANIA

Powiedz nam czego dokładnie potrzebujesz.

Icon elements

2. PRIORYTETY

Ustalmy priorytety i kolejność wykonywanych funkcjonalności / funkcji / zmian Twojego oprogramowania.

Icon shuttle

3. CZAS

Chcemy wiedzieć, na kiedy potrzebujesz gotowego rozwiązania.

Janusz Poznakowski

Na wszystkie pytania odpowie

Janusz Poznakowski