• polski
    • angielski
Skuteczne decyzje w oparciu o dane analizowane w czasie rzeczywistym - Solwit | Software Development | Tests | Cloud Services

Skuteczne decyzje w oparciu o dane analizowane w czasie rzeczywistym

0 %

danych w chmurze

analityka w kilka minut

ekspresowe i przejrzyste raporty

0 %

danych w chmurze

skalowalne zasoby na żądanie

wprowadzenie produktu na rynek globalny

Najważniejsze informacje

Klient:

FarmaProm Polska Sp. z o.o. sp. k.

Branża:

Farmacja

Jeśli interesuje Cię podobne rozwiązanie

Farmaprom oferuje rozwiązania biznesowe z obszarów marketingu, szkoleń, analizy i zarządzania dla branży farmaceutycznej. Koncentruje się na handlu detalicznym i usługach farmaceutycznych. Baza danych SQL firmy obsługuje 85% transakcji B2B na polskim rynku farmaceutycznym. W pewnym momencie osiągnęła swój limit.

Wyzwanie

Przeciążona baza danych transakcyjnych blokuje rozwój biznesu.

Transakcyjna baza danych osiągnęła swoje limity w ilości gromadzonych danych. Ich analiza zajmowała bardzo dużo czasu. Zbyt dużo. Ze względu na silne obciążenie systemu musiała być przeprowadzana w nocy.  Brakowało zasobów do analizy ogromnych ilości historycznych i bieżących transakcji. Tym samym niemożliwym było prognozowanie zachowań rynkowych do podejmowania skutecznych decyzji. Brak kompetencji technicznych, blokował sprawne zarządzanie spływającymi danymi. Wraz z brakiem możliwości gromadzenia danych nie było mowy o rozwoju biznesu i obsłudze nowych klientów. Istniało ryzyko, że przeładowana baza danych SQL będzie stwarzać coraz więcej problemów, a inwestowanie w jej utrzymanie stanie się nieopłacalne.

Rozwiązanie

Gromadzenie i analiza dużej ilości danych w chmurze z użyciem BigQuery i Power BI.

Po przeanalizowaniu sytuacji, kluczowym było znalezienie takiego rozwiązania, które pozwoliłoby nie tylko na gromadzenie dużej ilości danych, ale również dostarczyłoby narzędzia do ich skutecznej analizy i wizualizacji w postaci przejrzystych raportów. Zespół Solwit, zaproponował wykorzystanie możliwości, jakie dają usługi w chmurze. Najlepszym wyborem było przeniesienie danych z SQL do BigQuery i stworzenie własnego Data lake. Dzięki wykorzystaniu Power BI i przygotowaniu dedykowanych raportów dane zostały odpowiednio zwizualizowane.

Efekt

Skalowalna baza danych, analiza informacji w czasie rzeczywistym i przejrzyste raporty.

BigQuery umożliwiło analizę danych historycznych i transakcji w czasie rzeczywistym w ciągu kilku sekund. Dotychczas zajmowało to kilka, a nawet kilkanaście godzin. Powstało kompletne rozwiązanie BI, które posłużyło do tworzenia dedykowanych raportów zarządczych. Właściciele firm obsługiwanych przez Farmaprom otrzymali narzędzia, które pomagają im w szybkim podejmowaniu decyzji, oraz w wykrywaniu ewentualnych błędów w realizowanych transakcjach.

 

Poza skalowalnością i dużą mocą obliczeniową wykorzystanie rozwiązań chmurowych stworzyło również nowe możliwości. Dzięki technologiom kognitywnym – sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia się możliwe jest dziś prognozowanie zachowań rynkowych, a co za tym idzie określanie szans i zagrożeń dla rozwoju biznesu w długiej perspektywie.

O firmie

Farmaprom oferuje rozwiązania biznesowe z obszarów marketingu, szkoleń, analizy i zarządzania dla branży farmaceutycznej. Koncentruje się na handlu detalicznym i usługach farmaceutycznych. Dysponuje m.in. aplikacją Business Intelligence eTAP, która integruje wszystkie niezbędne dane (m.in. dane sprzedażowe – CRM FarmaProm / exFactory / Sellin / Sell Out, jak również dane geolokalizacyjne z różnych systemów) do codziennej, efektywnej pracy zespołów sprzedażowych. Posiada również najdokładniejszą komercyjną, codziennie aktualizowaną bazę lekarzy w Polsce. Każdego dnia korzysta z niej ponad 3000 osób z przeszło 60 firm farmaceutycznych. Obsługuje 85% transakcji na polskim rynku farmaceutycznym.

Zastosowane rozwiązania

  • Google Cloud Platform, BigQuery, Power BI

POZNAJ POZOSTAŁE HISTORIE SUKCESÓW NASZYCH KLIENTÓW